Strona główna / Listy / 1 procet podatku dla skazanych

1 procet podatku dla skazanych

Amnesty International to istniejący od 50 lat ogólnoświatowy ruch ludzi działających na rzecz praw człowieka. Nasze największe kampanie to: Świat wolny od kary śmierci, Stop Torturom w wojnie z terroryzmem, Żądamy godności, Stop przemocy wobec kobiet. Jesteśmy organizacją niezależną i bezstronną. Aby zachować neutralność i obiektywizm nie przyjmujemy pieniędzy od rządów i organizacji międzyrządowych. Nasza działalność jest finansowana dzięki składkom członkowskim i darowiznom. Dlatego tak ważne jest Twoje wsparcie. Każda kwota ma znaczenie! JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU NA AMNESTY? Wpisz nasz nr KRS 0000 11 06 95 w odpowiedniej rubryce Twojego zeznania podatkowego. Przypominamy: obecnie nie ma już obowiązku podawania w zeznaniu podatkowym NAZWY organizacji pożytku publicznego jeśli chcesz być informowany w jaki sposób spożytkowaliśmy Twój 1% prosimy o udostępnienie w formularzu swoich danych osobowych swoje zeznanie możesz wypełnić i złożyć przez Internet na stronach Ministerstwa Finansów ? www.e-deklaracje.gov.pl zachęcamy do skorzystania z poniższego programu PIT-online przygotowanego specjalnie dla Amnesty http://mojpit.pl/_amnesty
NA CO ZBIERAMY W TYM ROKU? Fundusze zebrane z 1% przeznaczymy na rozwój działań i narzędzi, które pozwolą nam szybciej i skuteczniej pomagać osobom zagrożonym (więźniom sumienia, osobom zagrożonym karą śmierci, obrońcom praw człowieka w niebezpieczeństwie). Chcemy rozwijać m.in. Sieć Pilnych Akcji a także różnorodne działania z zakresu cyber-aktywizmu, które umożliwią szybszy przepływ informacji i mobilizację w celu pomocy potrzebującym.
PODSUMOWANIE 2011 ROKU W ubiegłym roku przekazaliście nam 1% podatku o łącznej sumie 58 927,34 zł. Kwota ta przeznaczona została m.in. na projekty edukacyjne: Edukacja dla Godności, Prawa Człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach, Poznaj wartość wolontariatu podczas Maratonu Pisania Listów. 2011 rok był dla nas bardzo pracowity ale też wyjątkowy ponieważ Amnesty obchodziła swoje 50 urodziny! Aktywnie działaliśmy w wielu kampaniach i akcjach m.in. walczyliśmy o wolność dla białoruskich opozycjonistów (ponad 9000 podpisów pod petycjami), sprzeciwialiśmy się karze śmierci (Troy Davis, Białoruś), apelowaliśmy o wyjaśnienie sprawy tajnych więzień CIA w Polsce. W 2011 roku otrzymaliśmy też wiele dobrych wiadomości potwierdzających skuteczność naszych działań: wolność odzyskali m.in. blogerzy z Azerbejdżanu: Emin Abdullayev i Adnan Hajizade, chiński artysta Ai Wei Wei, obrońca praw człowieka z Rosji Alieksiej Sokołow, znana liderka opozycji z Birmy Aung Sang Suu Kyi. XII Maraton Pisania Listów pobił kolejne rekordy: razem napisaliśmy 161 090 listów w obronie osób, których prawa zostały złamane! Już w grudniu 2011 otrzymaliśmy dobre wiadomości dotyczące Jabbara Savalana z Azerbejdżanu i Valentiny Rosendo Cantú z Meksyku.
W IMIENIU ICH WSZYSTKICH DZIĘKUJEMY WAM ZA WSPARCIE I ZA PRZEKAZANIE 1 % PODATKU NA AMNESTY INTERNATIONAL!

Sprawdź także

Karne szkolenie

Sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto Joanna Knobel 13 marca uniewinniła 32 osoby oskarżone przez prokuraturę …