Ładowarki emu.energy
Strona główna / Temat Tygodnia / Trwa Maraton AI

Trwa Maraton AI

Już od 29 listopada do 15 grudnia w całej Polsce będziemy pisać w obronie osób, których prawa człowieka zostały złamane. Już teraz poznaj bohaterki i bohaterów tegorocznego Maratonu Pisania Listów i stań w ich obronie.

W tym roku na Maratonie Pisania Listów będziemy pisać listy w 10 sprawach, których bohaterami i bohaterkami są młodzi ludzie. Wielu z nich to odważni obrońcy i obrończynie praw człowieka, którzy domagają się lepszego życia dla siebie i swoich społeczności, którzy przeciwstawiają się niesprawiedliwości i dyskryminacji.

Yasaman Aryani z Iranu została skazana na 16 lat więzienia za sprzeciw wobec przymusowemu noszeniu hidżabu.
Młodzież z Grassy Narrows z Kanady walczy o przetrwanie swojej Rdzennej Wspólnoty Anishinaabe, której zdrowie i dziedzictwo od dekad są rujnowane przez zatrute rtęcią rzeki i zasoby rybne.
Marinel Sumook Ubaldo z Filipin, kiedy jej społeczność dotknął śmiertelny w skutkach Tajfun Yolanda, zaczęła działać, aby rządy państw walczyły z kryzysem klimatycznym.

To tylko niektóre z osób, które potrzebują Twojego wsparcia.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie. W całej Polsce w 854 miejscach napisaliśmy 308 974 listy! Dołącz!

Źródło: Amnesty International

Sprawdź także

Konstytucja w szkołach

Aż 453 szkół w całej Polsce wzięło w tym roku udział w Tygodniu Konstytucyjnym. W …