Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temat Tygodnia / 29. Finał WOŚP

29. Finał WOŚP

  1. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. Finał z głową – takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki. W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:
zestawy endoskopów laryngologicznych
endoskopy giętkie  
zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
egzoskopy  
lasery diodowe  
nawigacje optyczne otolaryngologiczne  
koblatory do operacji migdałków  
aparaty USG i RTG  
kardiomonitory
lampy czołowe
lampy operacyjne  
polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego  

Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów. – Tomasz Grochowski, Centrum Zdrowia Dziecka.

Sprawdź także

A.Duda opluł prokuratorów

25 sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku o ograniczaniu niezawisłości sędziów i prezydenckiej pogardzie dla …