Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Pobito 9- letniego Ukraińca

Pobito 9- letniego Ukraińca

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał, że funkcjonariusze zajmujący się sprawą pobicia dziewięciolatka zabezpieczyli nagrania monitoringu, na których widać cały incydent. – Na tej podstawie zostali wytypowani dwaj chłopcy, którzy uczestniczyli w tym pobiciu. Jest to 14 i 16 latek – powiedział A. Borowiak.

Jak dodał jeden z nieletnich został już przesłuchany przez policję, a drugi został wezwany na komisariat wraz z rodzicami. – Materiały dotyczące tej sprawy przekażemy do sądu rodzinnego, który będzie wszczynał postępowanie – wskazał Borowiak. Sprawę jako pierwszy opisał portal poprawny.pl

*** **

Mija tydzień od brutalnego pobicia młodego Ukraińca w Poznaniu, ale sprawa wciąż bulwersuje. 13.09.2022 roku na Rynku Łazarskim około godziny 16.45 w okolicy fontanny doszło do pobicia 9 latka. Jak zeznawał na policji poszkodowany Zachar Puchach uczęszczający do szkoły numer 9 przy Rynku Łazarskim, pobicie przebiegało w następujący sposób.

Zdjęcie pobitego chłopca ze szpitala

Zachar jeździł jak co dnia na rowerze po placu. Nagle sformowała się grupa kilkunastu wyższych i zapewne starszych chłopców i zaczęła iść w jego kierunku. Najpierw jeden z nich kopnął w jego przednie koło od roweru. .

-”… Spadłem z roweru i poczułem silny ból lewej nogi, krew poszła z łokcia na ręce, kiedy upadłem na asfalt, chciałem wstać ale najwyższy z nich doszedł do mnie i uderzył mnie pięcia w twarz, aż zakręciło mi się w głowie. Byłem oszołomiony i chciałem uciekać ale ten chłopak kiedy wstałem, dalej mnie bił.. zaczął mnie dusić i szarpać. Rzucił mnie na ziemię. Kiedy znowu wstawałem, kopnął mnie silnie mogą w brzuch. Chyba nawet but mu spadł. Ja nie płakałem. Tylko było mi bardzo niedobrze. Bałem się. Wróciłem do domu i powiedziałem o wszystkim mamie i babci. Wtedy zapłakałem, bo rodzina płakała. 

Tak opowiada o swojej historii Zachar, mieszkaniec ulicy Głogowskiej, który przebywa w Polsce od marca. W Poznaniu mieszkają jego dwaj bracia. Artiom ma 22 lata a Bazar skończył 18. Chłopcy wraz z mamą udali się na policję przy ulicy Rycerskiej. Na komisariacie złożono zeznania. Stan chłopca był na tyle ciężki że trafił do szpitala. 

Policja szuka sprawcy. Ktokolwiek widział zdarzenie proszony jest o kontakt z komisariatem w sprawie Zachara. Redakcja wyznaczyła nagrodę za szybkie  doprowadzenie do ujęcia bandyty z Rynku Łazarskiego.

Redakcja wraz z innymi powiązanymi finansowo i osobowo firmami współtworzy Fundację. Fundacja powstała po rozpoczęciu wojny rosyjsko- ukraińskiej i  wzięła sobie za cel pomoc uchodźcom. Pomagamy w zakwaterowaniu, wyżywieniu oraz w innych trudnych sprawach. Tłumaczymy na policji oraz podczas obdukcji sądowo lekarskich. 

Publikujemy ważne informacje na temat spraw poszczególnych rodzin. Pomagamy w zdobyciu adwokatów pro Bono do spraw w których uczestniczą nasi podopieczni. 

Masz problem napisz do fundacji. Zobaczymy, co da się zrobić.

#DrUrbanoFundacja Możliwości Rozwoju, Poznań @WillaUrbano

urbano@urbano.com

T. +48781872266

Sprawdź także

Sumienia nie zakrzyczymy

O. Wiśniewski apeluje do Andrzeja Dudy. „Tego problemu nie da się zakrzyczeć” „Przedstawiłem Panu bolesny, …