Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / 95 rocznica powstania Służby Więziennej

95 rocznica powstania Służby Więziennej

Centralne obchody święta Służby Więziennej uroczystości z okazji święta Służby Więziennej odbędą się w dniu 7 lutego 2014 r. o godz. 13.00 w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego przy Al. Żwirki i Wigury 9/13 w Warszawie oraz w dniu 9 lutego 2014 r. o godz. 12.00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
Organizatorami święta są Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Tegoroczne obchody to czas szczególny, gdyż w 2014 roku Służba Więzienna obchodzić będzie swoje 95-lecie. Za moment jej powołania przyjęto podpisanie w dniach 7 i 8 lutego 1919 roku przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego dekretów organizujących polskie więziennictwo.
W Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego planowane jest wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych funkcjonariuszom i pracownikom więziennictwa, nadanie wyższych stopni służbowych oraz wręczenie odznaczeń Semper Paratus. Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, pierwszy raz w historii, przewidziana jest uroczysta zmiana warty przez funkcjonariuszy Służby Więziennej przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
Zespół Prasowy CZSW

Sprawdź także

Co się stało na granicy

Informacja o śledztwie w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień przez żołnierzy pełniących służbę patrolową na granicy …