Strona główna / Listy / A może jeden kongres

A może jeden kongres

Dowiedziałem się z lamów ?poprawnego?, że staraniem Zrzeszenia Prawników Polskich Poznań ma zostać, przy współpracy MTP i władz Miasta, polską stolica prawa. Zamiast tradycyjnych Dni Prawniczych, coraz częściej bojkotowanych, odbywałyby się tutaj cyklicznie Targi Prawa połączone z Kongresem Prawników.

Gorąco popieram inicjatywę adwokata Mariusza Paplaczyka i szczerze życzę mu powodzenia. Z niepokojem jdenak patrzę na konkurencyjna propozycję, lansowaną na antenie Radia ?Merkury? przez sędziego Krzysztofa Józefowicza, prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu, który przy współpracy wszystkich lokalnych korporacji prawnych zamierza w maju zwołać w Poznaniu Kongres Wielkopolskich Prawników, aby wspólnie zastanowić się nad niedostatkami prawa i wskazac próby wyjścia z tej złej sytuacji.
Uważam,że ZPP i poznańskie korporacje prawne, w tym i sędziowie powinni, najlepiej jak najszybciej, dogadać się i zorganizować jedną wspólna imprezę. Można zacząć od Wielkopolskiego Kongresu Prawników, na który trzeba jednak zaprosić wszystkich znaczących i wybitnych prawników z kraju, i wtedy przemianować go na Kongres Prawników Polskich. Przy okazji połączyć to z Targami Prawniczymi i wtedy Poznań na lata stałby się przez nikogo nie kwestionowaną stolicą polskiego prawa.
Stefan Kaczmarski, Poznań

Sprawdź także

Radcy na Pol’and’Rock 2024

Tradycją staje się uczestnictwo radców prawnych w Pol’and’Rock Festivalu, dlatego również w tym roku nie …