Strona główna / Listy / A może jeden kongres

A może jeden kongres

Dowiedziałem się z lamów ?poprawnego?, że staraniem Zrzeszenia Prawników Polskich Poznań ma zostać, przy współpracy MTP i władz Miasta, polską stolica prawa. Zamiast tradycyjnych Dni Prawniczych, coraz częściej bojkotowanych, odbywałyby się tutaj cyklicznie Targi Prawa połączone z Kongresem Prawników.

Gorąco popieram inicjatywę adwokata Mariusza Paplaczyka i szczerze życzę mu powodzenia. Z niepokojem jdenak patrzę na konkurencyjna propozycję, lansowaną na antenie Radia ?Merkury? przez sędziego Krzysztofa Józefowicza, prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu, który przy współpracy wszystkich lokalnych korporacji prawnych zamierza w maju zwołać w Poznaniu Kongres Wielkopolskich Prawników, aby wspólnie zastanowić się nad niedostatkami prawa i wskazac próby wyjścia z tej złej sytuacji.
Uważam,że ZPP i poznańskie korporacje prawne, w tym i sędziowie powinni, najlepiej jak najszybciej, dogadać się i zorganizować jedną wspólna imprezę. Można zacząć od Wielkopolskiego Kongresu Prawników, na który trzeba jednak zaprosić wszystkich znaczących i wybitnych prawników z kraju, i wtedy przemianować go na Kongres Prawników Polskich. Przy okazji połączyć to z Targami Prawniczymi i wtedy Poznań na lata stałby się przez nikogo nie kwestionowaną stolicą polskiego prawa.
Stefan Kaczmarski, Poznań

Sprawdź także

Rejs po Jezioraku

XXX Ogólnopolski Rejs Adwokacki im. adw. Marii Budzanowskiej odbędzie sie 2–5 czerwca 2022 roku. Okręgowa …