Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / A może nowy przystanek

A może nowy przystanek

Codziennie jeżdżę do pracy, i do domu, którymś z tramwajów ?pestki?. O swoim pomyśle pisałam do wszystkich poznańskich redakcji i do MPK, ale nikt ani listu nie opublikował, ani nie odpowiedział. A ja uważam, że linie tramwajowe nr ?3?,? 4? i ? 9? , które nie wjeżdżają na tory ?pestki? nie powinny w ogóle stawać na przystanku przy ulicy Roosevelta, ale na Moście Teatralnym.

Skoro mogą tam stawać tramwaje jadące do centrum, to dlaczego nie te, które zmierzają w kierunku Winiar, Wilczaka i Piątkowaskiej. Byłoby też dobrze, aby sygnalizacja świetlna dla pieszych na Moście Teatralnym była cały czas pulsujące. Być może policjanci wystawialiby wówczas mniej mandatów i mieliby mniejsze zyski, ale ludziom byłoby łatwiej zająć newralgiczne miejsca przy przejściu na przystanek przy ulicy Roosevelta, chcąc jechać na Piątkowo.
Gdyby nie zatrzymywały się tam tramwaje jadące właśnie na Połabską, na Wilczak i na Piątkowską, ale otrzymywały ?zielone? światło i po skręcie w prawo zaraz jechały w kierunku ulicy Poznańskiej, wtedy nie blokowałyby tramwajów czekających na wjazd trasy ?pestki?i nie byłoby żadnych korków. Jedynym tramwajem, który nie jechałby trasą „pestki”, a zatrzymywał się na przystanku przy ulicy Roosvelta byłaby wówczas „10”, co by umozliwiało wszystkim przesiadkę na „3”, „4” i „9” na następnych przystankach.
Z poważaniem
Jadwiga Kucharska, Poznań

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …