Strona główna / Szczypta soli / Adorator Pinocheta

Adorator Pinocheta

W Sejmie powstanie federacyjny klub parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL – poinformował poseł koła UED Michał Kamiński. Ma to – jak dodał – uniemożliwić PiS likwidację klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. 22 stycznia do klubu PSL dołączył właśnie Kamiński, a wspólny klub PSL i Unii Europejskich Demokratów ma powstać za kilka dni, kiedy odpowiednie decyzje w tej sprawie podejmą władze UED. Dzięki transferowi polityka do PSL zachowa ono w Sejmie koło poselskie. Kamiński jeszcze nie wyrównał rekordu euroosła Ryszarda Czarneckiego, ale jest na dobrej drodze. Podobno tonący brzytwy się chwyta, ale PSL przebija wszystko.
Dookoptował, aby przetrwać, polityka, który zasłynął przede wszystkim tym,że oddal honory jednemu z największych zbrodniarzy XX wieku Augusto Pinochetowi.
Urodzony w 1972 roku w Warszawie, w działalność opozycyjną zaangażował się już jako licealista. Wtedy było to Narodowe Odrodzenie Polski, które w 1989 roku weszło w skład Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Michał Kamiński okazał się wówczas najmłodszym członkiem założycielem. Został też w asystentem szefa partii – Wiesława Chrzanowskiego. W roku 1993 roku uczestniczył w kampanii parlamentarnej jako rzecznik prasowy Katolickiego Komitetu Wyborczego „Ojczyzna”, by już po przegranych wyborach zostać dziennikarzem „Słowa – Dziennika Katolickiego”W 1995 roku zaangażował się w kampanię prezydencką Hanny Gronkiewicz-Waltz – był rzecznikiem prasowym jej komitetu wyborczego, a w 1997 roku po zwycięskiej kampanii wyborczej został posłem na Sejm III RP z listy Akcji Wyborczej Solidarność z województwa łomżyńskiego. W tym samym roku ponownie wszedł do zarządu głównego i został rzecznikiem prasowym ZChN.
W 2001 roku utworzył m.in. z Marianem Piłką, Kazimierzem Marcinkiewiczem, Stefanem Niesiołowskim, Wiesławem Walendziakiem, Kazimierzem Ujazdowskim nową formację polityczną Przymierze Prawicy, która połączyła się z Prawem i Sprawiedliwością braci Kaczyńskich. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku wystartował z listy PiS w województwie podlaskim i został posłem na Sejm IV kadencji. W 2003 roku był obserwatorem, a od 16 czerwca 2004 roku – posłem Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
Do dziś, mimo że startował do PE z list Platformy Obywatelskiej, kojarzony jest przede wszystkim z sukcesem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych i prezydenckich PiS w 2005 roku. Swego czasu był także powołany na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z PiS odszedł z 2010 roku.
Teraz zapałał miłością do PSL, jednak co prawica, to prawica. Prawicowcy zawsze się zwąchają i wyczują.
W 1999 roku udał się razem z Markiem Jurkiem, Tomaszem Wołkiem do Wielkiej Brytanii, żeby spotkać się z osadzonym w areszcie domowym generałem Augusto Pinochetem. W czasie wyjazdu wręczył generałowi pamiątkowy ryngraf z Matką Boską. W 2005 sam Michał Kamiński stwierdził, że wyjazd był błędem, a on sam dopiero później miał poznać prawdę o generale. Czy 27 letni Polak naprawdę nie wie kim był Augusto Pinochet. Bzdury!!!! Sam Kaminski o oddaniu hołdu Pinochetowi mówi tak: Pielgrzymka do łoża umierającego rzeźnika narodu chilijskiego, to była głupota, którą jestem w stanie wyjaśnić. Dość szybko to zrozumiałem. Do Pinocheta podchodziłem na prostej zasadzie ? jeśli komuniści go opluwają, jest dobry. Ale to tak nie jest. Przypomnijmy zatem , że z Polski dotarła do niego trzyosobowa delegacja w składzie: Michał Kamiński, katolicki integrysta Marek Jurek i wielbiciel latynoskich dyktatorów Tomasz Wołek, który dzisiaj w Radio TOK FM poucza co to jest demokracja.

Sprawdź także

21 mld zł strat NBP

Wstępnie 20 800 024 000 zł, czyli blisko 21 mld zł – taką stratę miał …