Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Adwokaci na kortach lepsi od sędziów

Adwokaci na kortach lepsi od sędziów

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, prof. Adw. Maciej Gutowski ( na foto obok) podczas ósmej eydycji Dorocznego Turnieju Tenisowego Adwokaci v. Sędziowie o Puchar Dziekana ORA nie wystąpił na korcie z powodu kontuzji. Jego jednak koledzy nie dali żadnych szans sędziom wygrywając 5:1. Turniej odbył sie w sobotę 1 października, jak zawsze, na kortach
Olimpii.Turniej obserwowal , tym razem zafrapowany, sędzia Krzystof Józefowicz, prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Regulamin turnieju omówil adwokat Mirosław Konenc, jeden z organizatorów. Po wymienieniu uścisku dłoni przez kapitanów obu drużyn adw. Jacka Masiotę i sędziego Ryszarda Marchwickiego, przystąpiono do rozgrywek. Ponieważ sprzyjała pogoda grano na otwartych kortach ziemnych. Rozegrano cztery single i dwa deble.

W singlach adw. Tomasz Królczyk pokonał Karola Ratajskiegpo 2:0;

Jacek Masiota
także w dwóch setach wygrał z Arkadiuszen Lewandowskim;

sędzia Mikołaj Stefaniak uległ adw. Tomaszowi Ignatowiczowi 0:2 i tylko w czwartym pojedynku rozegrano trzy sety, ale i tak sędzia Andrzej Handke przegrał z adw. Romanem Kubickim 1:2.

W deblu para mec.mec Wiktor Andraszak i Zbigniew Urbaniak ograła 2:0 sędziów Zbigniewa Bromberka i Antoniego Łuczaka;

a jedyny punkt dla sędziow zdobyli reprezentanci Temidy Ryszard Marchwikci i i Michał Laskowski( pozaniak w Sądzie Najwyższym) , którzy wygrali z adwokatami Aleksandrem Celmerem i Przemysławem Sikorskim. Adwokaci w drugim, secie byli o krok od przełamania, ale sędziowie skoncentrowali się i zakończyli pojedynek wynikiem 2:0.
Wszyscy uczestnicy podkreślali dżentelmeński styl gry i świetmą zabawę. Po turnieju adwokaci i sędziowie spotkkali się na wspólnym obiedzie. Po ośmiu dotyczasowych rozgrywkach stan turniejowych meczów wynosi 4:4. Za rok 9. turniej,jak zawsze w październiku.

Sprawdź także

Sędzia źle powołany

Seminarium „Status sędziów wadliwie powołanych w latach 2018–2024” z udziałem Ministra Sprawiedliwości Mierzymy się z …