Strona główna / Temida na luzie / Adwokaci pokonali sędziów

Adwokaci pokonali sędziów

Pierwszy oficjalny mecz w tenisie ziemnym Adwokaci ? Sędziowie o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu zakończył się zwycięstwem przedstawicieli Palestry nad współpracownikami Temidy w stosunku 4:2.

Turniej rozegrano 6 września 2009 roku na kortach ??Olimpii?? w Poznaniu. W uroczystym otwarciu rozgrywek uczestniczyli sędzia Krzysztof Józefowicz, prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz adwokat Andrzej Reichelt, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, którzy jednak udziału w zawodach nie wzięli.

Do zawodów przystąpiło 8 zawodników. Czterech w grach singlowych i czterech w deblu. W grach pojedynczych adwokat Łukasz Cieślak uległ sędziemu Karolowi Ratajczakowi w setach 2:6, 6:2, 0:6; adwokat Tomasz Jachowicz po zaciętej walce przegrał z sędzią Arkadiuszem Lewandowskim w setach 7:5,0:6 i 4:6. Były to jedyne punkty zdobyte przez sędziów. W pozostałych grach lepsi od przedstawicieli Temidy byli reprezentanci poznańskiej Palestry. I tak adwokat Włodzimierz Zadencki pokonał sędziego Michała Laskowskiego w setach 6:3, 1:6 i 7:5; adwokat Maciej Łuczak był lepszy od sędziego Ryszarda Marchwickiego w setach 6:1 i 6:2; w Grach podwójnych adwokaci Mirosław Konenc i Przemysław Sikorski pokonali sędziów Marka Góreckiego i Piotra Marciniaka 6:3 i 6:3 natomiast adwokaci Marek Kaźmierczak i Zbigniew Urbaniak nie dali szans sędziom Zbigniewowi Bromberkowi i Antoniemu Łuczakowi wygrywając w setach 6:0 i 6:1.

Turniej ma być cykliczny. Sędziowie spodziewają się, że już podczas drugiej odsłony pokonają adwokatów. Organizatorzy spodziewają się w kolejnych edycjach nie tylko większej liczby zawodników, ale też udziału prawniczek, bo zarówno panie adwokaci jak i sędziowie także grają w tenisa. Kazimierz Brzezicki

Sprawdź także

Zimowy turniej piłkarski

W najbliższą sobotę, 27 lutego 2010 roku, w Kleszczewie o godzinie 10:00 rozpoczynie się halowy …