Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Adwokaci pomogą na EURO

Adwokaci pomogą na EURO

Ze względu na przewidywany wzrost spraw w postępowaniu przyspieszonym w związku z imprezą EURO 2012 Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu przygotowała bazę adwokatów, którzy będą pełnić dyżury nie tylko w trakcie piłkarskich rozgrywek, ale przed i po EURO. Z podobną inicjatywa wyszły okregowe izby adwokackie z Gdańska, Wroclawia i Warszawy.
Z podobna inicjatywa wyszli warszawscy, gdańscy i wrocławscy adwokaci, którzy współpracują w ramach specjalnego zespołu roboczego z przedstawicielami sądów, prokuratur oraz policji. Współpraca ta ma na celu zapewnienie sprawnego postępowania karnego w czasie trwania mistrzostw a w szczególności efektywnej realizacji prawa do obrony w warunkach wielości spraw i nacisku na ich pilne załatwianie.
Okręgowe Rady Adwokackie zobowiązały się do przygotowania listy adwokatów, którzy deklarują gotowość do podejmowania obrony w sprawach z wyboru oraz z urzędu w związku z postępowaniami przyspieszonymi w czasie bezpośrednio poprzedzającym Euro 2012, w czasie trwania mistrzostw oraz w czasie bezpośrednio po zakończeniu mistrzostw, tj. w okresie od 4 czerwca do 1 lipca 2012 roku. Lista ta dostępna będzie dla sądów, prokuratur, policji oraz placówek konsularnych.

Sprawdź także

Ultimatum KE dla Polski

KOMISJA EUROPEJSKA STAWIA POLSCE ULTIMATUM. MOŻLIWE SANKCJE FINANSOWE Komisja Europejska wysłała we wtorek list do …