Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Adwokaci wrócili na fotel lidera

Adwokaci wrócili na fotel lidera

W kolejnej edycji Ligi Prawników w Komornicy ulegli Adwokatom 0:3.

Wojskowy Wymiar Sprawiedliwości pokonał Sędziów 3:2 a Sędziowie Seniorzy przegrali z Prawnikami Naukowcami 0:1. Adwokaci, którzy dotąd rozegrali 5 meczów prowadzą w tabeli majac komplet samych zwycięstw i 15 punktów. Na drugim miejscu są Komornicy, którzy w 6 meczach zdobyli 15 punktów , a na 3 i 4 Prokuratorzy i Radcy Prawni , którzy w 5 meczach zdobyli po 9 punktów.
Oto komentarz Romana Szymanowskiego:

To już szósta kolejka Poznańskiej Ligi Prawników w Piłce Nożnej za nami! Mecze pełne emocji i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Największą niespodzianką jest niewątpliwie zwycięstwo 3:2 Wojskowego Wymiaru Sprawiedliwości z drużyną sędziów (cywili). Już wcześniej zaznaczałem, że Wojskowi są w coraz wyższej formie, cykliczne zajęcia wychowania fizycznego wreszcie przyniosły rezultat. Jeśli do zwyżkującej formy dodać zatem odrobinę szczęścia, szczyptę zaangażowania i dwie uncje nieskuteczności przeciwnika, to z mieszanki tej można uzyskać zwycięstwo! Dla Wojskowych niski pokłon i duże gratulacje, zwłaszcza, że to niespodziewane zwycięstwo otwiera drogę do walki o 3 miejsce dla Prokuratorów. Młodzież Sędziowska będzie zaś musiała srogo walczyć w dwóch ostatnich meczach, aby nie zostać czerwoną latarnią Ligi (co nie jest wersją z dziedziny fantastyki). Dość napisać, że sędziów czeka jeszcze zaległy mecz z Palestrą oraz bratobójczy pojedynek z nieco starszymi kolegami z korporacji, którzy niewątpliwie tanio swej skóry nie sprzedadzą, bo i oni mogą jeszcze w tabeli młodszych kolegów przeskoczyć. Mecz rozegrany pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami tej edycji pokazał, że Palestra wciąż dzieli i rządzi w świecie poznańskiej piłki kopanej. Wynik 3:0 mówi wszystko i żaden komentarz nie odda żalu Komorników z powodu mistrzostwa, które (jak kochanek) odeszło w siną dal. Na otarcie łez Komornikom pozostaje pewne już niemal drugie miejsce. Wspomniani powyżej Sędziowie Seniorzy, którzy niedawno poczuli smak zwycięstwo boiskowego, chcieli ogromnie smakiem tym się delektować ponownie, jednak niefrasobliwość w liniach obronnych i brak skuteczności pod bramką przeciwnika sprawiły, że to przedstawiciele Świata Nauki Prawniczej zeszli z pokrytego szronem i mgłą boiska z tarczą. Zwycięstwo skromne (1:0), ale radość i satysfakcja przeogromne! Te dość zaskakujące rozstrzygnięcia spowodowały, że w ostatniej kolejce jeszcze wiele może się zdarzyć i prawie wszystko jest jeszcze możliwe. Zaległy mecz Prokuratorów z Radcami będzie zapewne walką o najniższe miejsce na podium. Racom przyjdzie powalczyć jeszcze z Wojskowymi, którzy szykują na ten mecz nie pospolite ruszenie, lecz mobilizację (karty mobilizacyjne zostały już wysłane na ul. Bułgarską). Naukowcy w ostatnim meczu zagrają z Komornikami, zaś Palestra z Prokuraturą. Emocji, walki i pięknych goli pewnie nie zabraknie!
Pozdrawiam Roman Szymanowski

Sprawdź także

Podatnik na łasce „skarbówki”

System narzuca formę opodatkowania osobie podejmującą działalność gospodarczą. BRPO pisze do MF Po wypełnieniu wniosku …