Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Adwokacka inspiracja

Adwokacka inspiracja

Naczelna Rada Adwokacka wraz z Zespołem ds. Kobiet przy NRA zapraszają do udziału w konkursie na esej „Adwokatka, która mnie inspiruje. Wojna i konflikty zbrojne”.

Konkurs kierowany jest do aplikantek i aplikantów adwokackich oraz do adwokatek i adwokatów.

Celem Konkursu jest zainicjowanie dialogu międzypokoleniowego w obszarze historii Adwokatury, istnienia i znaczenia kobiet we współtworzeniu samorządu adwokackiego, docenienie i wyróżnienie pracy adwokatek, które mogą stanowić wzór dla młodego pokolenia, a także wyróżnienie młodych prawniczek i prawników, którzy świadomie i refleksyjnie podchodzą do obranej drogi zawodowej, doceniają rolę adwokatek w samorządzie i posiadają umiejętności literackie.

Praca konkursowa powinna być przygotowana w formie pisemnego eseju, którego autor odpowie na zagadnienie – „Adwokatka, która mnie inspiruje. Wojna i konflikty zbrojne”. Praca konkursowa może dotyczyć adwokatki znanej osobiście, ale nie jest to konieczność, działającej czynnie lub będącej na emeryturze, a także postaci historycznej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 16 sierpnia 2022 r. na adres dzial.osobowy@nra.pl wysłać esej wraz z ze zdjęciem w formacie jpg oraz podpisanym formularzem zgody. Szczegółowe informacje dotyczące warunków konkursu, w tym wymogi dotyczące pracy konkursowej, znajdują się w regulaminie.

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe oraz zaproszenie do odczytania fragmentów zwycięskich prac podczas konferencji „Adwokackie HERstorie”.

Sprawdź także

L.Gardocki uhonorowany

Odznaka Adwokatura Zasłużonym dla sędziego Lecha Gardockiego Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej przyznało odznakę „Adwokatura Zasłużonym” …