Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Adwokacki staż w Paryżu

Adwokacki staż w Paryżu

W czasach kiedy otwartość na obce kultury prawne jest niezbędna, międzynarodowy staż w Paryskiej Izbie Adwokackiej umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń, oraz stwarza okazję do wzmocnienia współpracy pomiędzy zagranicznymi izbami adwokackimi. Każdego roku w okresie od października do listopada, Paryska Izba Adwokacka w ramach międzynarodowego stażu zaprasza adwokatów wszystkich narodowości w wieku poniżej 40 lat, pragnących lepiej poznać prawo francuskie oraz zasady funkcjonowania paryskich kancelarii prawnych. Warunkiem uczestnictwa jest dobra znajomość języka francuskiego. Celem miesięcznego szkolenia w École de Formation du Barreau w Paryżu jest praktyczne wprowadzenie do francuskiego systemu prawnego i jego procedur w dziedzinach prawa cywilnego, karnego i handlowego.
Uczestnicy będą obserwować rozprawy prowadzone przez sądy francuskie oraz odwiedzają najważniejsze instytucje tego kraju. Staż umożliwia uczestniczenie w francuskim życiu prawniczym dzięki współpracy z paryskimi adwokatami. Kancelarie są wybierane przez wydział stosunków międzynarodowych Paryskiej Izby Adwokackiej z uwzględnieniem specjalizacji każdego adwokata. Uczestnicy poznają również instytucje europejskie podczas jednodniowej wizyty w Brukseli. Rekrutacja trwa do 1 lipca 2013 r.
Kandydaci proszeni są o przesłanie do wydziału stosunków międzynarodowych Paryskiej Izby Adwokackiej następujących dokumentów:
CV w języku francuskim;
list motywacyjny w języku francuskim;

Sprawdź także

Egzaminy sędziowskie

9 kwietnia 2024 br. w Krakowie rozpoczął się egzamin sędziowski. Dopuszczono do niego 266 aplikantów …