Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Adwokat Eugeniusz Michałek nie żyje

Adwokat Eugeniusz Michałek nie żyje

Adwokat Eugeniusz Maria Michałek zmarł wieczorem w sobotę 29 czerwca po ciężkiej chorobie. Był jednym z najbardziej znanych przedstawicieli poznańskiej palestry. Specjalizował się w prawie karnym, ale nie obce były mu i inne gałęzie prawa. Jako jeden z nielicznych obrońców mowę obrończą traktował bardzo poważnie i nawet z pozoru w błahych sprawach…. …wygłaszał prawdziwą przemowę adwokacką, a nie kończył sprawę kilkoma frazesami o niewinności swojego klienta.
Treść, a przede wszystkim forma wystąpień E. Michałka długo będzie niedoścignionym wzorcem dla wielu prawników.
Dając upust swoim pasjom filologicznym i zamiłowania do świata antycznego wpierw,w 1970 r. ukończył na poznańskim UAM filologię klasyczną, a trzy lata później – prawo. W 1975 r. ukończył aplikację sędziowską, a w 1979 r. adwokacką. Był aktywnym działaczem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, wielokrotnie wchodził w skład Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.
Wychowawca i Nauczyciel wielu pokoleń aplikantów adwokackich, którzy dzięki niemu poznawali jaka jest rzeczywista rola adwokata i obrońcy w procesie oraz postępowaniu karnym. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim.
W rubryce ?Moja kancelaria? przypominamy jedną z wielu rozmów adwokata E. Michałka z POPRAWNYM

Sprawdź także

Podatnik na łasce „skarbówki”

System narzuca formę opodatkowania osobie podejmującą działalność gospodarczą. BRPO pisze do MF Po wypełnieniu wniosku …