Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Adwokat żądała łapówki

Adwokat żądała łapówki

Jak poinformował rzecznik prasowy Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzi postępowanie przeciwko poznańskiemu adwokatowi, która żądała korzyści majątkowej w zamian za „załatwienie sprawy”. Po wpłaceniu kaucji 400.000 złotych wyszła na wolność

22 października 2009 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili operację specjalną, podczas której zatrzymali poznańską adwokat, Beatę O. przyjmującą pieniądze w wysokości 100.000 zł, w zamian za pośrednictwo w załatwieniu korzystnego wyroku w postępowaniu odwoławczym od orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej.
Za załatwienie korzystnego wyroku adwokat żądała 200.000 zł., pierwszą część pieniędzy w kwocie 100.000 zł przyjęła kilka dni przed zatrzymaniem. Kobiecie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 230 § 1 k.k. czyli przestępstwa tzw. płatnej protekcji, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Wobec adwokat zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 400.000 zł, poręczenia społecznego i osobistego, dozór policji, zakaz opuszczania kraju i zawieszenie w wykonywaniu zawodu adwokata.
Jakiego postępowania dyscyplinarnego i przed jakim organem prokuratura nie chce zdradzić.

Sprawdź także

Kto był w siatce Kremla

Komisja ds. wpływów rosyjskich rozpoczyna prace. Donald Tusk: Raport za dwa miesiące Komisja do badania …