Finansowanie pomostowe

Agencja zamiast SPA

Z

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się sutenerstwem na terenie Poznania.

5 AGENCJI ZLIKWIDOWANYCH

Funkcjonariusze CBŚP z Poznania, Łodzi, Opola, Bydgoszczy, Wrocławia i Gdańska, przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Poznaniu, o jednym czasie wkroczyli do kilku pomieszczeń i dokonali zatrzymania łącznie 13 osób, w tym kierujących procederem oraz pełniących różne funkcje pomocnicze. Podczas tych skoordynowanych działań zamknięto 5 agencji towarzyskich.

W trakcie zatrzymania zabezpieczono także pieniądze w kwocie 40 tysięcy złotych, pochodzące z uprawiania prostytucji, jak również telefony komórkowe i sprzęt komputerowy.

USŁYSZELI PROKURATORSKIE ZARZUTY

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, w tym osoby małoletnie.

Ewie D. ps. „Kama” został także postawiony zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE

W stosunku do Ewy D. oraz Dariusza J., który pełnił rolę jej najbliższego pomocnika, skierowano wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wnioski te zostały uwzględnione przez sąd i spędzą oni najbliższe 3 miesiące w areszcie.

W stosunku do pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

AGENCJE TOWARZYSKIE POD SZYLDEM SALONÓW SPA

Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że agencje towarzyskie prowadzone przez członków grupy działały pod szyldem salonów SPA. Pracujące tam kobiety wykonywały czynności seksualne pod pozorem masaży relaksacyjnych.

Jak wynika z poczynionych ustaleń przez dwuletni okres działania agencji mogło tam wykonywać czynności seksualne nawet 100 kobiet. Osoba, która zorganizowała i nadzorowała pracę agencji mogła uzyskać w tym czasie korzyść majątkową w kwocie co najmniej miliona złotych.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Sprawdź także

Po pierwsze, praworządność

„Ci, którzy myśleli, że nowa Komisja Europejska Ursuli von der Leyen będzie miała inne podejście …