Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Akty powołania dla sędziów i prokuratorów

Akty powołania dla sędziów i prokuratorów

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył 31 lipca 2014 r. w Pałacu Prezydenckim akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowi sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie. Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego powołani zostali m.in. Magda INEROWICZ Sąd Okręgowy w Poznaniu;Katarzyna OBST Sąd Okręgowy w Poznaniu i Emilia BŁAŻEWICZ Sąd Rejonowy w Wałczu.
Łańcuchy sedziowskie nowym sędziom wręczył Roman Hauser, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, prezes Naczelnego Sądu Administreacyjnego.
29 lipca 2014 r. w siedzibie Prokuratury Generalnej, odbyła się kolejna uroczystość wręczenia aktów powołania na stanowiska prokuratorów w prokuraturach rejonowych, okręgowych i apelacyjnych oraz aktów mianowania na asesorów.
Decyzjami Prokuratora Generalnego z dniem 29 lipca 2014 roku zostali powołani na stanowisko prokuratora prokuratury rejonowej: Magdalena Zofia Koska-Podgórska w Prokuraturze Rejonowej Poznań-Nowe Miasto w Poznaniu, Jowita Maria Maciaszek w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Tomyślu, Kamil Sokalski w Prokuraturze Rejonowej Poznań-Nowe Miasto w Poznaniu.

Sprawdź także

Polska Temida kona

Zajmujemy 25 miejsce (na 27 państw) w UE pod względem niezależności sądownictwa. Prawie 60% badanych …