Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Amfetaminowy gang oskarżony

Amfetaminowy gang oskarżony

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i przemytem narkotyków zasiądą na ławie oskarżonych. Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu skierował do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwkoobywatelom polskim, działającym w okresie od 2013 roku do 2017 roku w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wytwarzaniem na terytorium Holandii narkotyków syntetycznych i ich przemytem do Polski i innych krajów Europy.
AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO 18 OSOBOM
Akt oskarżenia objął 18 oskarżonych z tzw. wątku holenderskiego, wyodrębnionych ze śledztwa, w toku którego zarzuty popełnienia przestępstw ogłoszono dotąd ponad 100 podejrzanym, z czego wobec niemal 50 zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. W toku tego postępowania zabezpieczono znaczne ilości narkotyków w postaci 14 kilogramów siarczanu amfetaminy, 9 litrów płynnej amfetaminy zasadowej służącej do wytwarzania siarczanu amfetaminy, przeszło 2 kilogramów marihuany, ponad 3.000 tabletek ekstazy, haszyszu i kokainy, a także ponad 3 litrów prekursora BMK. Czynności procesowe w tej sprawie realizowane były we współdziałaniu ze Stroną holenderską oraz Europolem i organizacją EUROJUST, co umożliwiło zatrzymania podejrzanych na terytorium Holandii i przeprowadzenie tam przeszukań z udziałem polskich funkcjonariuszy, w trakcie których zabezpieczono między innymi znaczne ilości amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. WYTWORZYLI CO NAJMNIEJ 400 KILOGRAMóW SIARCZANU AMFETAMINY
Jak ustalono, biorący udział w tej grupie obywatele polscy w okresie od września 2013 roku do marca 2017 roku wytworzyli nie mniej niż 400 kilogramów siarczanu amfetaminy oraz znaczne ilości tabletek ekstazy, wprowadzając też do obrotu płynną amfetaminę zasadową umożliwiającą wytworzenie na jej bazie niemal 1 tony siarczanu amfetaminy. Sprawcy handlowali także innymi rodzajami narkotyków, dostarczając je do Polski za pośrednictwem kurierów narkotykowych. Narkotyki pochodzące z działalności tej grupy przestępczej trafiały do obrotu dilerskiego w województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, a także do Niemiec, Wielkiej Brytanii i do Belgii.
Dział Prasowy Prokuratura Krajowa

Sprawdź także

Bohaterowie, ale nieletni

Statusu osoby represjonowanej z powodów politycznych w PRL generalnie nie mogą uzyskać ci, którzy prowadzili …