Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Angole go home

Angole go home

Najwybitniejszy polityk nowożytnej Europy, Charles de Gaulle nigdy nie zgodził sie na przyjęcie Wielkiej Brytanii do EWG. Mówił: „Anglii nie można ufać, bo zniszczy europejską jedność”. I mial rację. Kiedy zabraklo jego bystrego osądu, Unia Eujropejska ( następca EWG) zgodziła się na przyjęcie Anglii do Europy i już tego żałuje. Francja byla także bardzo sceptyczna przy przyjmowaniu Polski do UE, i jak się okazuje też miała rację. Polacy rozwalają unijne struktury. Liderzy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata byli, co prawda, za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, ale Amglicy zagrali im na nosie.
Brexit może stanowić „poważne zagrożenie” dla światowej gospodarki – ostrzegali w deklaracji końcowej szczytu G7 w Japonii. W referendum Brytyjczycy zdecydowali,ze chca wyjść z Unii Europejskiej. Krzyzyk na drogę, w europoejskich salopnach przestanie zalatywać rybą.
O ile wyjście Anglii ze struktur europesjkcih może się rzeczywiście odbić na gospodarce i stąd takie poważne dyskusje, to trzeba pamiętać,że jeżeli Polska zgłosi akces do wyjścia Unii wszyscy będą nam machać chusteczką, a potem wysyłać rachunki.

Sprawdź także

Bijemy, bo lubimy

Policja podsumowała działania wobec Marszu NiepodległościZatrzymano łącznie 309 osób, w tym 36 – wobec podejrzenia …