Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Areszt dla fałszywego wnuczka

Areszt dla fałszywego wnuczka

Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań – Stare Miasto i zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy dla młodego mężczyzny, który wspólnie z nieustaloną kobietą usiłował oszukać ponad osiemdziesięcioletnią, samotnie mieszkającą emerytkę. Z zeznań pokrzywdzonej wynika, że zadzwoniła do niej kobieta podająca się za jej wnuczkę. Rozmówczyni płacząc oznajmiła, iż „stało się coś strasznego” i potrzebuje pilnie pieniędzy w kwocie 10 000,00 złotych na „załatwienie sprawy”. W dalszej części rozmowy dowiedziała się, że mąż wnuczki na przejściu dla pieszych potrącił kobietę i obecnie znajdują się w szpitalu. Starsza Pani bez zastanowienia zgodziła się udzielić pomocy finansowej.
Kobiety umówiły się, że gotówkę odbierze młody mężczyzna, który podjedzie samochodem pod klatkę schodową w miejscu zamieszkania emerytki.
W trakcie przekazywania gotówki policja dokonała zatrzymania dwudziestojednoletniego Kamila G. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 13 §1 w zw. z art. 286 § 1 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …