Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Areszt za seks z córką konkubiny

Areszt za seks z córką konkubiny

Sąd aresztował na 3 miesiące Wiktora J. podejrzanego o molestowanie córki konkubiny.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zostali powiadomieni o podejrzeniu doprowadzenia 9 – letniej dziewczynki do poddania się innej czynności seksualnej. Niezwłocznie, przed Sądem Rejonowym w Nowym Tomyślu w obecności psychologa, dokonano przesłuchania małoletniej pokrzywdzonej, która potwierdziła, że w 2010 roku kilkakrotnie była doprowadzona przez konkubenta swojej matki do poddania się czynnościom seksualnym.
Wstępna opinia psychologiczna potwierdziła wiarygodność zeznań dziewczynki. Wiktor J. przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, negując ilość zarzuconych mu czynów.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu zastosował wobec wyżej wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Z uwagi na postawę matki dziecka, która pomimo ujawnienia karygodnego procederu, sama nie podjęła jakichkolwiek kroków zmierzających do zawiadomienia o przestępstwie, a przede wszystkim do zapewnienia dziecku ochrony, prokurator zawiadomił Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny Nieletnich żądając wszczęcia działań mających na celu ochronę dobra dziecka.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …