Strona główna / Aktualności / Będzie nowy Sąd Apelacyjny

Będzie nowy Sąd Apelacyjny

Decyzje już zapadły. Prezydent Miasta Poznania ustanowił na rzecz Sądu Apelacyjnego w Poznaniu trwały zarząd na nieruchomości Skarbu Państwa położonej w Poznaniu przy ulicy Solnej o powierzchni 5.025 m². Działka została przejęta w posiadanie w dniu 6 lipca 2011 roku. Na tej nieruchomości powstanie w przyszłości nowa siedziba Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Przejęcie działki budowlanej – mówi sędzia Krzysztof Józefowicz- to pierwszy etap zamierzanej inwestycji. Jestem optymistą. Zgodnie z tym, co mówiłem w rozmowie z „poprawnym” chcę zakończyc moją kadencję prezesa sądu apelyjnego, doprowadzeniem co najmniej do rozpoczęcia budowy nowego gmachu, który powstanie w kompleksie siedziby prokuratur i nowego sądu okręgowego.
Pierwszy krok został zrobiony. – Pamiętam, że gdy rozpoczynałem inwestycję budowy siedziby nowego sądu okręgowego – mówi K. Józefowicz- najwięcej zachoduy było z uzyskaniem praw do działki budowlanej. Teraz powinno być już z górki, chociaż nie ukrywam, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Jestem jednak optymistą – kończy K. Józefowicz.

Sprawdź także

„Żołnierze” WP w Strasburgu

ETPC zakomunikował polskiemu rządowi skargi w sprawie brutalnego zatrzymania fotoreporterów na granicy   Europejski Trybunał Praw Człowieka …