Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Bestie w ludzkich skórach

Bestie w ludzkich skórach

Prokuratura Rejonowa w Śremie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Joannie i Pawłowi P., zarzucając im popełnienie przestępstwa na szkodę zwierząt. W grudniu ubiegłego roku, po sygnałach dotyczących drastycznych warunków w jakich przebywają psy, przeprowadzono interwencję na terenie posesji oskarżonych.Śledczy byli zszokowani. Na miejscu ujawniono, że zwierzęta należące do oskarżonych przebywały w warunkach rażącego niechlujstwa i natychmiast odebrano właścicielom 24 psy. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że od maja do grudnia 2011r. oskarżeni znęcali się nad co najmniej 30 psami różnych ras pozostającymi pod ich opieką. Świadomie zadawali im ból, utrzymywali zwierzęta w niewłaściwych – skrajnie niechlujnych – warunkach, stosowali okrutne metody w ich chowie i hodowli.
wierzęta były głodzone, co najmniej 7 psów zmarło w wyniku zagłodzenia, skrajnie wycieńczone, przetrzymywane w pomieszczeniach bez dostępu światła, pozbawione należytej opieki weterynaryjnej, zwłaszcza w stanach chorobowych.
Oskarżeni nie przyznają się do popełnienia zarzucanego im przestępstwa. Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” ma status pokrzywdzonego w tym postępowaniu. Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …