Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe

Bezpieczna jesień życia

Jubileuszowa V edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu odbywa się pod hasłem: „Porozmawiaj z notariuszem o bezpiecznej jesieni życia. Majątek a prawo.” Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Coroczna społeczna akcja edukacyjnapozwala uzyskać poradę i praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa. Każda edycja ma swój temat przewodni; w 2010 r. były to spadki i dziedziczenie, w 2011 r. ? bezpieczeństwo majątku rodziny,
w 2012 r. ? nieruchomości i księgi wieczyste. W roku 2013 rozmawialiśmy „o przekazaniu majątku w rodzinie”. Tematy te nie ograniczają jednak listy zagadnień.
Otwarta formuła Dnia Otwartego pozwala dowiedzieć się wszystkiego na temat spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej. W tym roku odbędzie się 29 listopada (sobota) w 19 miastach w całej Polsce, gdzie notariusze będą dyżurować w godzinach 10-16.
W Poznaniu notariusze zapraszają do Auli IV Liceum Ogólnokształcącego, na ul. Swojską 6 (wejście od strony ul. Radosnej) Dostępne będą broszury tematyczne dotyczące m.in. umowy o dożywocie, renty, przewłaszczenie na zabezpieczenie czy pełnomocnictw.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Sprawdź także

PiS nie uznaje TS UE

„Znieważyła, nazywając dublerem”. Sędzia ma dyscyplinarkę za powołanie się na wyrok Trybunału w Strasburgu Łukasz …