Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Bezpłatne adwokackie wtorki

Bezpłatne adwokackie wtorki

Będą cykliczne, bezpłatne porady poznańskich adwokatów dla najuboższych – informuje Radio Merkury. Ruszają w najbliższy wtorek. Adwokaci będą udzielać porad dwa razy w miesiącu w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu przy ul. Konopnickiej 15. Jak mówi koordynatorka akcji Katarzyna Golusińska, mimo organizowanego co roku dnia bezpłatnych porad, zainteresowanie taką formą pomocy jest ogromne. Akcja to odpowiedź na liczne telefony i pytania mieszkańców.
Adwokaci będą udzielać porad przez dwie godziny w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca. Akcja jest kierowana do osób, których nie stać na prawnika. Porada nie będzie jednorazowa. Osoby, które nadal będą potrzebować pomocy, będą mogły ponownie przyjść po poradę. Aby skorzystać z porady należy wcześniej się umówić (tel. 618 64 69 00). Na spotkaniu z adwokatem przydadzą się też dokumenty, dotyczące danej sprawy. Niewykluczone, że cyklicznych dyżurów będzie więcej, jeżeli do akcji włączą się kolejni adwokaci.
Jak poinformowała portal „poprawny” mec. Katarzyna Golusińska zainteresowanie stałymi wtorkami adwokackich dyżurów przeszło wszelkie oczekiwania. Zgłosiło się tylu chętnych, że trzy najbliższe wtorki są już „zajęte”. Kto potrzebuje pomocy prawnika może zapisać sie na kolejne. Istotnym novum w tej formie pomocy jest to, że z adwokatem można się umówic podczas pierwszego spotakania na następne, tak aby „pilotował” sprawę.
Źródlo: Radio Merkury

Sprawdź także

Tydzień Konstytucyjny

Do tegorocznej edycji Tygodnia Konstytucyjnego zgłosiło się prawie 1100 szkół w całym kraju. Nadal brakuje …