Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Bezprawny śmigus-dyngus

Bezprawny śmigus-dyngus

Jeszcze nie rozpoczęły się Święta Wielkanocne, a ja już drżę na myśl o świątecznym spacerze w drugi Dzień Świąt. Poniedziałek przecież zwyczajowo przeznaczony jest na odwiedzanie rodziny i przyjaciół, podczas gdy Niedzielę Wielkanocną spędza się w gronie najbliższych, ale gdy pomyślę o hordach rozwydrzonej mlodzieży, która oblewa wiadrami wody kogo popadnie, cala jestem pełna obaw i niepokoju.

I cóż z tego, że policjanci przestrzegają przed nadużywaniem tradycji lanego poniedziałku, cóż z tego, że rzecznicy prasowi policji mówią, że oblewanie na ulicy przypadkowych osób wiadrami wody lub zalanie wnętrza samochodu może być potraktowane jako chuligaństwo; cóż z tego, że dzieci i młodzież, którzy będą nadużywać zwyczaju polewania wodą mają być odwożeni do rodziców lub Policyjnej Izby Dziecka, a dorośli mogą zostać ukarani wysokim mandatem.
Policja obiecuje zwiększoną liczbę patroli, ale na obietnicach najczęściej się kończy. Kiedy naprawdę będę czuć się bezpiecznie podczas spaceru ulicami Poznania w lany poniedziałek.
Zofia Leszczyńska, Poznań

Sprawdź także

W.Żurek w KSSiP

Sędzia Waldemar Żurek został powołany na wicedyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Minister Sprawiedliwości Adam …