Strona główna / Moja kancelaria / Biskup antyklerykał

Biskup antyklerykał

Biskup Tadeusz Pieronek oświadczył, że jest antyklerykałem, ponieważ klerykalizm jest złem, który
prowadzi księży do kierowania się pychą. Kontrowersyjne słowa z pewnością nie spodobają się wielu z nich. Biskup Tadeusz Pieronek powiedział, że klerykalizm jest złem, ponieważ często sprawia, że księża patrzą na innych z góry, a na siebie jak na postać z pomnika „Jest to jakaś forma ubóstwiania siebie” – stwierdził w rozmowie z portalem deon.pl Duchowny skomentował relacje między Kościołem a Państwem. Jego zdaniem każde zaangażowanie księży w świat polityki jest niebezpieczne, ponieważ z reguły kończy się instrumentalnym traktowaniem Kościoła.
„Kościół cieszy się autorytetem, więc politycy pchają się do niego jak mogą” – powiedział. Biskup jednocześnie stwierdził, że biskupi są jak psy, które powinny głośno szczekać, a nie siedzieć cicho, jak coś się dzieje: „Jeśli ktoś łamie konstytucję, która jest podstawą całego ustawodawstwa, to trzeba się odezwać”.
To nie pierwsza wypowiedź biskupa Pieronka, która odbija się szerokim echem w mediach. Tuż po samospaleniu Piotra S. duchowny stwierdził, że mężczyzna był bohaterem. „Człowiek, który upomina się o wolność w imieniu całego narodu, ktoś decyduje się na taki czyn, jest bohaterem” – powiedział.
Źródło: deon.pl, wp.pl
Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy
W związku z obchodzonym dzisiaj Międzynarodowym Dniem Migranta i Uchodźcy biskup Tadeusz Pieronek odprawił na Wawelu specjalną mszę. Jak podaje krakowska „Gazeta Wyborcza”, podczas niej duchowny przekonywał, że za uchodźców nie wystarczy się modlić, trzeba im również realnie pomagać. – To są prawdziwi ludzie, musimy ich zrozumieć, ich tragedię, i podejść do tej sprawy nie od strony politycznej, czy ekonomicznej. Jesteśmy chrześcijanami i mamy obowiązek pomóc tym ludziom. Nie tylko modlitwą, ale wszystkimi sposobami, na jakie nas stać – powiedział bp Tadeusz Pierone

Sprawdź także

Sposób na TK

Były prezes TK: wszyscy członkowie trybunału powinni zakończyć kadencję. Pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy padły …