Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Kurski v Bodnar – 0:1

Kurski v Bodnar – 0:1


Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o odrzuceniu pozwu Telewizji Polskiej przeciwko Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnarowi.

Zarząd TVP zdecydował się pozwać Bodnara po tym, jak zasugerował on w mediach związek między sposobem nadawania informacji przez TVP a zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.Musimy zwrócić uwagę, (…) do jakich mediów potencjalnie mógł mieć dostęp pan Stefan. Jeżeli on był zamknięty, to on (…) korzystał tylko i wyłącznie z mediów, które są tzw. telewizją naziemną. (…) Kanał, który jest nadawany całą dobę, to jest TVP Info – mówił RPO w Onecie.

To trzeba mieć tupet. Najpierw ok.100 materiałów o Pawle Adamowiczu „przedstawianym jako kryminalista, oszust, łapówkarz”. Teraz TVP pozywa za wiązanie jej ze śmiercią prezydenta, rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara – komentował poseł Grzegorz Furgo.

Janusz Schwertner (onet): Oskarżanie przez TVP Adama Bodnara jest całkowicie absurdalne. RPO nigdy nie powiedział, że to TVP jest winne śmierci Pawła Adamowicza. Sądzę, że prawnicy z Telewizji to wiedzą, więc najwyraźniej chodzi tylko o show. Bez sensu.

Prof. Marcin Matczak: Obecnie w Polsce sędzia rozpatrujący pozew z elementem politycznym – np. pozew Jarosława Kaczyńskiego wobec Agory albo TVP wobec Adama Bodnara czy Wojciecha Sadurskiego – musi się obawiać, że po rozstrzygnięciu sprawdzą mu orzecznictwo za 3 lata. Nie mówcie mi, że to jest niezależne sądownictwo.

Orzeczenie sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił dzisiaj powództwo TVP SA skierowane przeciwko mojej osobie – napisał Bodnar na Twitterze.

Sprawdź także

Prawa Człowieka obce RP?

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niezgodny z konstytucją jest przepis Europejskiej konwencji praw człowieka w zakresie, …