Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temat Tygodnia / Chcemy solidarnej Europy

Chcemy solidarnej Europy

5 milionów Europejczyków i Europejek podnosi wspólnie głos przeciw nacjonalizmowi za zjednoczoną Europą . W sobotę 13 października 2018 r.  Pragniemy Europy wolności i pokoju. W zamian do głosu dochodzi nacjonalizm. Rozprzestrzenia się nietolerancja. Głośniejsza staje się nienawiść, przemoc wkracza w codzienność. Podsycany jest strach przed innym, obcym i przekuwany w polityczny kapitał. Rozbrzmiewa wołanie za silną ręką. Korupcja podkopuje podstawy społeczeństw. Następuje erozja państwa prawa. Osiągnięcia socjalne i ciężko wywalczone prawa są zagrożone. Wolność i pokój nie są już oczywistością.

Nadchodzi czas, by wysłać sygnał!  W sobotę, 13 października 2018 r. o 14.00 na placu Wolności . Chcemy pobudzić 5 milionów Europejczyków i Europejek do wyjścia na ulice i place, by wspólnie podnieść głos przeciw nacjonalizmowi i za zjednoczoną, demokratyczną i solidarną Europą.

Zapraszamy do współpracy przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, stowarzyszenia, wspólnoty religijne, NGO‘s, artystów, obywateli …..Jest nas wielu! Pokażmy się 13.10. Głośno i wyraźnie!

Do zobaczenia!

Otwarta Rzeczpospolita
Poznań Wolny Od Nienawiści

Organizacje wspierające:
KOD Wielkopolska

 

Sprawdź także

768-lecie św. Ivo

W czerwcu 1347 papież Klemens VI ogłosił Iwa świętym. Patronuje Bretanii i prawnikom. Uznawany jest …