Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / „Chryja pod Radiem Maryja”

„Chryja pod Radiem Maryja”

Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, złożył doniesienie do prokuratury w sprawie „Wszyscy razem ręce w górę! Obalimy rydzykurę!”, czyli „Chryja pod Radiem Maryja”. Rozgłośnia Tadeusza Rydzyka „Chryję” nazwała „hucpą” i „bluźnierczą manifestacją”, którą zorganizowały „środowiska lewackie”.

Natomiast posłanka PiS i dawna lektorka Radia Maryja Anna Sobecka wysłała ponaglenie!!! do prokuratora okręgowego w Toruniu w sprawie zeszłorocznej manifestacji. – „Przekazałam prokuratorowi okręgowemu, panu Arturowi Krause, że w dniu 3 maja 2018 r. organizowano obrazoburczy happening pn. „Chryja po Radiem Maryja” i nie możemy doczekać się wyjaśnień tego” – powiedziała Sobecka w Radiu Maryja
Wyraziła zaniepokojenie „długotrwałością tego postępowania”. – „Dziwi opieszałość prokuratury w tej sprawie. Postawa taka sprawia, że ta sam grupa osób co przed rokiem rozzuchwaliła się w swoich działaniach, nie licząc się z odpowiedzialnością za swoje czyny. Z uwagi na taką postawę prokuratury, która nie pociągnęła winnych do odpowiedzialności oraz z uwagi na bierną postawę toruńskich władz samorządowych, te same osoby co przed rokiem zorganizowały już drugi happening pn. Chryja pod Radiem Maryja 2″ – zaznaczyła posłanka PiS. Dodała, że to ponaglenie wysłała również do wiadomości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.
Źródło: onet.pl

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …