Strona główna / Szczypta soli / Co może sędzia

Co może sędzia

Od dawna twierdzę, że PiS to PZPR a rebours. Zamiast do Moskwy po dyrektywy jadą do Białego Domu, zamiast czerwieni, ulubiony kolor to czerń sutann i różne odcienie bieli,a jeżeli już czerwony, to tylko w tonie purpury. Zamiast dzieł zebranych klasyków marksizmu i leninizmu wytyczne ukochanego wodza Jarosława Kaczyńskiego. W jednym tylko PiS i PZPR się nie różnią ? w przeświadczeniu o własnej nieomylności. Sędzia Igor Tuleya wydal wyrok i uzasadnił go bardzo szczegółowo, właśnie te szczegóły, obnażające i demaskujące ukochane dziecko PiS, czyli CBA zatrzęsły wprost prawicą. – Nie popełnił niczego niestosownego. Użył adekwatnego określenia, to były metody stalinowskie – tak Jerzy Stępień, sędzia Trybunału Konstytucyjnego i były prezes TK skomentował wypowiedź sędziego Igora Tulei o „stalinowskich metodach”. Sędzia krytykował w ten sposób pracę służb przy sprawie kardiochirurga Mirosława G. Stępień nie zgadza się z krytyką, jakoby sędzia sobie nie poradził podczas uzasadniania wyroku w sprawie Mirosława Garlickiego.
– Jakie to ma znaczenie, czyje ręce były na filmie z zatrzymania? To był materiał informacyjny. Słowa sędziego Tuleyi są nieodpowiedzialne i godzą w dobre imię sądu – tak Mariusz Kamiński odpowiedział w TVN24 sędziemu, który prowadził sprawę dr. Garlickiego Były szef CBA zapowiedział wniosek o postępowanie dyscyplinarne. Kamiński wyjaśnił, że w sprawie doktora nie działał żaden agent pod przykryciem.
– Nie wiem, w oparciu o co sędzia stawia takie zarzuty – mówił były szef CBA. Prowadzący rozmowę powiedział, że może w oparciu o zeznania pielęgniarki, która chwaliła się, że ma narzeczonego w CBA i on pyta ją o różne sprawy, a po akcji zniknął.
Jerzy Stępień wyjaśnił, że po wniosku Kamińskiego sprawa trafi do sądowego rzecznika oskarżenia. Ten po jej rozpatrzeniu podejmie decyzję o ewentualnym wszczęciu postępowania dyscyplinarnego. – Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie – stwierdził.

Sprawdź także

PiS-PO, jedno zło

Kajetan Jan Wróblewski: Tymczasem na Wschodniej (780/337/72)*. Grochem o ścianę Polska degrengolada W 2015 roku …