title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

Archiwum
21.02.2017
Podczas międzysemestralnych ferii śniło mi się, że przybyły do Polski dzieci z Aleppo. Sen zacząłem sobie tłumaczyć, że jest on znakiem odpoczynku i zdrowia, bo śnią mi się dobre rzeczy, wypychające koszmary. Nie dałem się jednak uwieść pocieszeniu, bo natychmiast wróciło poczucie realizmu: a co z dziećmi? Było o nich głośno, gdy wyjeżdżałem na zimowy odpoczynek, odciąłem się jednak na kilka dni od mediów i dzieci musiały przypomnieć się, jak w czasach faraonów, zjawiając się w śnie. Niestety, w mediach już o nich cicho. Wysłannicy sopockiego samorządu udali się do Aleppo i z kimś tam rozmawiają, a urzędnicy w MSWiA zapewne pracowicie szukają pretekstów, aby nie wpuścić ani jednego dziecka.
17.02.2017
Właśnie kupiłem sobie znak opłaty sądowej przez Internet. Nie jest co prawda ładny. Ale jest. Nie do końca też rozumiem co ja mam teraz z tym znaczkiem zrobić. Nadrukować na piśmie procesowym ? Dołączyć kartkę A4, na której w formacie .pdf ministerstwo mi znaczek przysłało ? Czy po prostu podać w tekście pisma numer znaczka. Hm,…. Jakoś ten znaczek musi być kasowany, więc podejrzewam, że w sądzie Pani sekretarka albo go wprowadzi do systemu kasującego ręcznie, albo do kodu kreskowego przyłoży takie urządzenie, które mają w każdym sklepie, urządzenie piknie i znaczek się skasuje. Tyle, że sekretariat sądu to nie sklep i jeszcze w żadnym sądzie czytnika kodów kreskowych nie widziałem.
10.02.2017
Do ekipy Donalda Trumpa dołączyła właśnie Betsy DeVos. Będzie sekretarzem ds. edukacji. Pani DeVos nie ma ani wiedzy, ani kompetencji, ani doświadczenia w zakresie pedagogiki, szkolnictwa czy zarządzania nim. Za to jest osobą bardzo religijną i bardzo bogatą (jest „wżeniona” w rodzinę, która stworzyła firmę Amway). Od lat wspiera swoimi pieniędzmi republikanów (od 1989 roku wyłożyła na różne kampanie ok. 17 milionów dolarów). Zajmuje się lobbingiem, fundraisingiem i filantropią. Moi amerykańscy przyjaciele (demokraci) rozeznani w polskiej sytuacji twierdzą, że jest połączeniem kompetencji minister Zalewskiej i empatii minister Kempy i tak jak one jest oddana przywódcy oraz Bogu (tyle że kalwińskiemu). Z przegłosowaniem kandydatury pani DeVos nie było łatwo. Wszyscy demokraci i kilku republikanów było przeciw.
10.02.2017
Fala odejść i dymisji w Wojsku Polskim jest porównywalna do strat w działaniach wojennych. Choć na wojnie generałowie masowo nie giną, w polskim życiu publicznym stają się nieobecni, martwi. Jest to ewidentnie działanie na rzecz osłabienia obronności Polski. Możemy się wstrzymywać od oskarżeń, bo nie posiadamy twardych dowodów osłabiania polskiej armii, należy jednak głośno domagać się wyjaśnień tej dywersji w czasie pokoju. Niestety dywersantem jest minister obrony Antoni Macierewicz, a pomagają mu takie szemrane postaci, jak Bartłomiej Misiewicz. Dlaczego tak się dzieje?
07.02.2017
Wiadomo. Najlepszą obrona jest atak. Ulubieniec calego PiS, a Antka Macierewicza w szczególności padł, jak się okazuje, ofiarą bezprawnych i bezczelnych manipulacji noszących znamiona przestępstwa. Szef MON Antoni Macierewicz skierował  do prokuratury wnioski o wyjaśnienie tych działań wobec szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego MON Bartłomieja Misiewicza - poinformowało w poniedziałek ministerstwo. "W związku z podejmowaniem i prowadzeniem w ostatnich dniach działań noszących znamiona przestępstwa wobec osoby szefa gabinetu politycznego MON Pana Bartłomieja Misiewicza, minister Obrony Narodowej kieruje do prokuratury wnioski o wyjaśnienie sprawy" - podało MON wkomunikacie.
07.02.2017
Z reguły narzekamy na politykę, że zimna, bezwzględna, a jeśli pojawiają się w niej emocje, to raczej te złe: nienawiść, zawiść, resentyment, niechęć, złość. W szczególności narzeka się na letniość polityki liberalnej, że dobra tylko dla „leniwych lemingów”, że zadowala ją „ciepła woda w kranie”. Z prawicą jest trochę lepiej, bo w jej skład wchodzą ugrupowania, których emocje są znacznie mniej stabilne, a – bywa – że rozgrzewają się do czerwoności, zwłaszcza jeśli chodzi o wartości takie jak Bóg, honor, naród (tylko biała rasa), tradycja, ojciec Rydzyk, różne posady i stanowiska. Oj, gorąco wtedy bywa. Choć bywa też i bardzo zimno. Wszystko jest relatywne i zależne od aktualnych celów danej partii. Co innego, jeśli spojrzeć na politykę od wewnątrz.
05.02.2017
Popularność „Ucha prezesa” jest zasłużona, ale i niepokojąca. Postacie są zabawne, dialogi śmieszne, charakterystyka osobowości przerysowana, ale nie zdeformowana. Wszystko tak jak powinno być. Postać Błaszczaka jest tak sugestywna, że nie mogę właściwie już myśleć o tym polityku poważnie. Jego widok wywołuje uśmiech na ustach. Zresztą wszystkich innych też. Z Macierewicza wydobyto to, co trzeba, by stał się nieco zwariowanym, nieco dziwacznym starszym panem lubiącym czołgi i nierozgarniętych młodych chłopców zamiłowanych w kakałku (obrona terytorialna kraju też zapewne będzie je piła). Prezes jest bardzo fajny; nieprzenikniony safanduła, niezaradny gość, kochający kota. Wszystkim rządzi absolutnie urocza, prowincjonalna, a więc swojska pani Basia.
31.01.2017
W reakcji na dekret prezydenta Trumpa, który ma zapobiec przesiedleniom uchodźców do USA, publikujemy wypowiedź Salila Shetty, Sekretarza Generalnego Amnesty International. „Dekret Prezydenta Trumpa, zatrzymujący osoby uciekające przed wojnami i prześladowaniami z krajów takich jak Syria i szukających schronienia w USA, to bulwersujący ruch, który może się okazać katastrofalny w skutkach. Potwierdzają się niektóre z naszych najgorszych obaw co do polityki Prezydenta Trumpa. Wraz z podpisaniem dekretu, Prezydent Trump zamienił w działanie swoją ksenofobiczną, pełną mowy nienawiści, przedwyborczą retorykę, różnicując ludzi tylko na podstawie wyznawanej religii.
28.01.2017
Deforma demokracji wchodzi w nową fazę. Od strony władzy nazywa się ona „bez hamulców”, od strony obywateli „byle przetrwać”. Rząd PiS robi dosłownie, co chce, a lud zdaje się przygotowywać do długoletniej jazdy bez trzymanki. Byle nie wypaść z toru. Lepiej więc nie interesować się polityką, nie krytykować, nie wychylać się, no i na manifestacje już też nie ma co chodzić. PiS nie wsadza jeszcze do więzienia, nie otworzył jeszcze gmachu cenzury na ul. Mysiej, ale wstępna faza zastraszania rozkręca się. Macierewicz buduje swój bat na opozycję, zwany dla niepoznaki obroną terytorialną kraju, a minister Błaszczak – po prostu – nie reaguje na coraz częstsze oznaki przemocy, nietolerancji, ksenofobii, chuligaństwa, bo wie, że nie ma to jak zastraszenie.
26.01.2017
Jarosław Kaczyński dostał nagrodę „Człowieka Wolności”. Tytuł nagrody jest dziwny, jak sama uroczystość zorganizowana przez tygodnik „wSieci”. Zacznijmy od oprawy zewnętrznej. Uroczystość odbywała się w Filharmonii Narodowej, który to budynek był otoczony taką ilością policjantów, iż żadna mysz nie mogła przecisnąć się na teren wolności, na którym nagradzany był człowiek wolności. Można mniemać, iż policjanci bronili wolności przed KOD, Obywatelami RP i opozycją polityczną, Platformą Obywatelską i Nowoczesną.
25.01.2017
Zbigniew Ziobro po dwóch miesiącach milczenia zabrał głos w sprawie defraudacji pieniędzy z Parlamentu Europejskiego. Uważa, że ma czyste ręce – powołuje się na audyt firmy Ernst&Young z 2014 r. Istnieje jednak świeższy raport, który wprost mówi o defraudacji unijnych funduszy. Na czym miałaby ona polegać? W czerwcu 2013 r. partia Zbigniewa Ziobry, Solidarna Polska, urządziła w krakowskim kinie „Kijów” partyjny zjazd za pieniądze Parlamentu Europejskiego przeznaczone na kongres klimatyczny. Impreza miała czysto polityczny charakter.
18.01.2017
Nie wiem, co jest bardziej przerażające: szaleństwo Kaczyńskiego czy niezborność opozycji. Jeden lider się zakochał i stracił głowę, drugi się nie zakochał i też ją stracił. Petru jak sądzę nie odrobi już strat, które spowodował nie tyle jego romans, co próba odrobienia problemów wizerunkowych, która polegała na kompromitującej uległości wobec PiS. Schetyna był bohaterem przez kilka dni, ale „wymiękł”. Dlaczego? Trudno powiedzieć, bo taktyka sprzeciwu wobec autorytarnych działań PiS wydawała przynosić pierwsze owoce. Może nie tyle konkretnych efektów politycznych co niewątpliwego wzrostu popularności lidera PO i wzmocnienia samej PO.
16.01.2017
Historia to dzisiaj, tylko cokolwiek dalej, to oczywiście Cyprian Kamil Norwid. Czy polskie prawo zmieniło się przez ostatnie pięć lat. Przekonaj się sam(a) Oto subiektywny ranking prawa sprzed pięciu laty. W 2012 roku pisaliśny: Jak co roku zamieszczamy subiektywny ranking wydarzeń mających związek z prawem. Tym razem zaczynamy od tego, co nami wstrząsnęło negatywnie – czyli 5. wpadek Jarosława Gowina, ministra sprawiedliwości oraz przedstawiamy pięć zdarzeń pozytywnych, które dowodzą, że prawo nie musi być dzieckiem Nieszczęścia i Pomyłki, ale udanym owocem Rozsądku i Wiedzy.
13.01.2017
Żyd, komunista, kosmopolita, wygnaniec, antyglobalista, bezwzględny krytyk współczesności, wiecznie zainteresowany światem filozof (lub „socjolog refleksyjny”). Odszedł ze świata płynnej nowoczesności „w krainę płynnej wieczności” (jak napisała towarzyszka ostatnich lat jego życia). Był ostatnim z tragicznego, a jednocześnie bardzo twórczego pokolenia ludzi, na których najnowsza historia Polski pozostawiła swoje nieusuwalne piętno (Kołakowski, Baczko). Nigdy nie wyparł się swojej biografii, choć ją potężnie przepracował, wyplątując się z okowów ideologii, w które wpadł w młodości. „Można powiedzieć, że od wczesnego dzieciństwa byłem niejako przestawiany na coraz to inne tory, przy czym każdy z tych torów dokądś zmierzał, lecz każdy biegł w innym kierunku” – powiedział po latach.
13.01.2017
Platforma Obywatelska nie zaprzestała protestu w sali plenarnej Sejmu, choć rozpoczęła się w niej 34. sesja obecnej kadencji. Marszałek Marek Kuchciński nie wyraził numeracji słowami, bo nie miał tego zapisanego na kartce, ale numer jest zaprotokołowany w sprawozdaniu stenograficznym. Ta część sesji trwała „rekordowe” 1,5 minuty, po czym została ogłoszona przerwa do dnia następnego. Protest PO ograniczył się do trybuny sejmowej. Jeżeli dalej będzie trwał w tej części sali, to po wznowieniu 34. sesji dojdzie do jednego z dwóch rozwiązań. Posłowie – oprócz protestujących rotacyjnie z PO – przeniosą się do Sali Kolumnowej, albo Straż Marszałkowska przy wsparciu BOR-u użyje siły, aby wyprowadzić protestujących posłów.
09.01.2017
"PiS okłada Polskę bejzbolem propagandy, Kukiz tańczy mu w rytm jak pajacyk na sznurkach, a opozycja bezradnie rozkłada ręce" - pisze Zbigniew Hołdys, a jego tekst podają dalej nawet ci, którym się w nim najwięcej obrywa. "Rzadko korzystam z Pokazywarki, bo rzadko Newsweek nie decyduje się opublikować jakiegoś mojego tekstu" - napisał na Twitterze Zbigniew Hołdys linkując do swojego tekstu pt. "Mój ruch oporu": PIS okłada Polskę bejzbolem propagandy, Kukiz tańczy mu w rytm jak pajacyk na sznurkach, a opozycja bezradnie rozkłada ręce. Za chwilę Macierewicz każe odczytać apel „poległych w Smoleńsku” u wrót krematorium w Auschwitz – i nie będzie żadnej mocnej reakcji, poza wyrażonym niesmakiem na ekranach telewizji.
04.01.2017
Poziom programów telewizji Jacka Kurskiego dorównuje nieszczęśliwym decyzjom kadrowym: pozbywaniu się profesjonalistów i zastępowaniu ich typowymi Misiewiczami. Tylko taką tezą wytłumaczyć można kolejne, delikatnie mówiąc, wpadki ostatnich dni w TVP. Przypomnijmy choćby orędzie noworoczne prezydenta, któremu w dramatycznym stopniu brakowało ręki PR-owca. Przeciętny widz dostrzegł, że Duda był tragicznie oświetlony, przez co oczy miał jak talerze i widać było, że czyta swoją kwestię. Wyglądał tak jakby sam się dziwił słowom, które z jego ust wypływają… Jedną wielką tragedią była sylwestrowa szopka.
03.01.2017
Patrole policji przed i w sądzie. Na salę rozpraw przed otwarciem przewodu sądowego sprowadzono nawet owczarka niemieckiego specjalizującego się w wykrywaniu ładunków wybuchowych. Oskarżonego umieszczono za specjalną pancerną szybą, a jego obraz pokazywano na specjalnych telebimach. Czy to proces groźnego terrorysty? Nie. To proces 26-letniego Adama Z. którego prokuratura oskarża o zamordowanie Ewy Tylman, przez utopienie w Warcie, chociaż nie ma na to żadnego dowodu. Czy to jest proces na miarę procesu Gorgonowej? Śmiem wątpić. Polcija, prokuratra oraz sąd zdecydowały się na zorganizowanie pokazówki, która nie wiadomo czemu ma służyć.
01.01.2017
 „Zalecenia uzupełniające” skierowane do polskiego rządu świadczą o determinacji Komisji Europejskiej (KE), aby doprowadzić do wyciągnięcia konsekwencji wobec Polski za jej atak na zasady państwa prawa, twierdzi Amnesty International. W zaleceniach Komisja wzywa do: – opublikowania i wdrożenia orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego; – zapewnienia, by wszelkie zmiany ustawodawstwa dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego były zgodne z odpowiednimi standardami; – powstrzymania się od wystąpień, które podważają jego legalność i efektywność.
30.12.2016
Każdy rok przynosi zmiany, a część z nas myśli, że są to zmiany na lepsze. Nie wiem, jaką genezę ma przekonanie, że świat mimo czkawek, zawrotów, wymiotów, drżeń i niepokojów posuwa się jednak naprzód, a ów ruch nie jest czymś bezmyślnym i bezcelowym, ale sensownym, rozwojowym i przynoszącym pożytek lub światłość. Wszystkim. To bardzo naiwne myślenie, ale podzielane przez wielu wielkich myślicieli. Taki na przykład John Stuart Mill, ojciec liberalizmu, orędownik tolerancji i postępu, był przekonany, że tylko dzięki nieskrępowanej wolności, jednostki mogą osiągnąć szczęście, a państwa – dobrobyt. Geniusz jest bowiem solą ziemi, a bez wolności nie będzie ani geniuszów, ani soli.
30.12.2016
Wrocławska prokuratura uznała, że wyrok sądu w sprawie spalenia kukły Żyda jest za surowy i chce obniżenia wyroku. 10 miesięcy bezwzględnego więzienia dla piromana Piotra Rybaka prokuratura chce zamienić w apelacji na 10 miesięcy prac społecznych. Czyżby nasz kraj pod obecną władzą stawał się chrześcijański? Przeciwnie. Prokuratura wysyła sygnał mało chrześcijańskim ruchom polityczno-społecznym, jak ONR, iż będą miały ulgi, jeżeli dopuszczą się niechrześcijańskich metod, jak spalenie kukły Żyda, który to akt nasuwa oczywiste skojarzenia historyczno-kulturowe. Władza dopuszcza więcej brunatności. Dlaczego? Bo chce się nią wysługiwać w stosunku do opozycji i dlatego, że sama taką brunatnością się staje.
22.12.2016
- Powołanie pani Przyłębskiej na funkcję prezesa TK jest działaniem nieprawowitym. Pani Przyłębska nie jest żadnym prezesem Trybunału Konstytucyjnego - mówił w TOK FM prof. Wojciech Sadurski, konstytucjonalista. Do nominacji doszło dzień po wygaśnięciu kadencji prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Duda apelował o odbudowanie wizerunku Trybunału Konstytucyjnego. - Chciałbym, aby w TK zakończyły się gorszące spory. Aby Trybunał zabrał się do dynamicznej pracy; liczę, że TK wróci na należną mu pozycję - mówił Duda. - Słowa prezydenta Dudy odbieram jako przejaw cynizmu i fałszu - komentował w TOK prof. Wojciech Sadurski, konstytucjonalista z Uniwersytetu w Sydney.
22.12.2016
PiS ma już gotowy przekaz ws. grymasu Kaczyńskiego w limuzynie, które obiegło cały kraj.- Każdy polityk doskonale wie, kiedy pojawia się zdjęcie, które będzie mu towarzyszyć przez lata. Jaką siłę będą miały te zdjęcia za kilka lat? - zastanawiał się Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. Jeden z tabloidów pisze o tym, co znajduje się w instrukcji dla posłów PiS, jak komentować weekendowe wydarzenia w Sejmie i przed nim. Do historii przejdzie zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego wyjeżdżającego nocą z terenu Sejmu po tym, jak z drogi policja usunęła protestujących. Na zdjęciu jest grymas prezesa - część osób zinterpretowała go jako śmiech. Przekaz PiS w sprawie . uśmiechu. Co PiS każe mówić swoim działaczom?:
«« || 1 | 2 | 3 |...| 28 | 29 | 30 || »»

Moja kancelaria

Rozmowa z prof. Adamem Strzemboszem w tvn24 : o tym, prezydent nie ma tytułu moralnego, by oskarżać o złamanie konstytucji

Prof. Ewa Łętowska w #dzieńdobryPolsko mówi o końcu Trybunału Konstytucyjnego.-  Zakończył się byt ważnego

Portal na:Temat rozmawia z adwokatem Jackiem Dubois o obronie senatora Józefa Piniora i o tym kto trafi na śmietnik historii

Sędzia Justyna Koska-Janusz rozmawia z "Gazetą Wyborczą" o cofnięciu jej delegacji

Sędzia Żurek dla Onet Wiadomosci : PiS może przejąć Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić przepisy,
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Podczas międzysemestralnych ferii śniło mi się, że przybyły do Polski dzieci z Aleppo. Sen zacząłem sobie tłumaczyć, że jest on znakiem odpoczynku i zdrowia, bo śnią mi się dobre rzeczy, wypychające koszmary. Nie dałem się jednak uwieść pocieszeniu, bo natychmiast wróciło poczucie realizmu: a co z dziećmi? Było o nich głośno, gdy wyjeżdżałem na zimowy odpoczynek, odciąłem się jednak na kilka dni od mediów i dzieci musiały przypomnieć się, jak w czasach faraonów, zjawiając się w śnie. Niestety, w mediach już o nich cicho. Wysłannicy sopockiego samorządu udali się do Aleppo i z kimś tam rozmawiają, a urzędnicy w MSWiA zapewne pracowicie szukają pretekstów, aby nie wpuścić ani jednego dziecka.

Właśnie kupiłem sobie znak opłaty sądowej przez Internet. Nie jest co prawda ładny. Ale jest. Nie do końca też rozumiem co ja mam teraz z tym znaczkiem zrobić. Nadrukować na piśmie procesowym ? Dołączyć kartkę A4, na której w formacie .pdf ministerstwo mi znaczek przysłało ? Czy po prostu podać w tekście pisma numer znaczka. Hm,…. Jakoś ten znaczek musi być kasowany, więc podejrzewam, że w sądzie Pani sekretarka albo go wprowadzi do systemu kasującego ręcznie, albo do kodu kreskowego przyłoży takie urządzenie, które mają w każdym sklepie, urządzenie piknie i znaczek się skasuje. Tyle, że sekretariat sądu to nie sklep i jeszcze w żadnym sądzie czytnika kodów kreskowych nie widziałem.

Do ekipy Donalda Trumpa dołączyła właśnie Betsy DeVos. Będzie sekretarzem ds. edukacji. Pani DeVos nie ma ani wiedzy, ani kompetencji, ani doświadczenia w zakresie pedagogiki, szkolnictwa czy zarządzania nim. Za to jest osobą bardzo religijną i bardzo bogatą (jest „wżeniona” w rodzinę, która stworzyła firmę Amway). Od lat wspiera swoimi pieniędzmi republikanów (od 1989 roku wyłożyła na różne kampanie ok. 17 milionów dolarów). Zajmuje się lobbingiem, fundraisingiem i filantropią. Moi amerykańscy przyjaciele (demokraci) rozeznani w polskiej sytuacji twierdzą, że jest połączeniem kompetencji minister Zalewskiej i empatii minister Kempy i tak jak one jest oddana przywódcy oraz Bogu (tyle że kalwińskiemu). Z przegłosowaniem kandydatury pani DeVos nie było łatwo. Wszyscy demokraci i kilku republikanów było przeciw.

Fala odejść i dymisji w Wojsku Polskim jest porównywalna do strat w działaniach wojennych. Choć na wojnie generałowie masowo nie giną, w polskim życiu publicznym stają się nieobecni, martwi. Jest to ewidentnie działanie na rzecz osłabienia obronności Polski. Możemy się wstrzymywać od oskarżeń, bo nie posiadamy twardych dowodów osłabiania polskiej armii, należy jednak głośno domagać się wyjaśnień tej dywersji w czasie pokoju. Niestety dywersantem jest minister obrony Antoni Macierewicz, a pomagają mu takie szemrane postaci, jak Bartłomiej Misiewicz. Dlaczego tak się dzieje?
Porady, Listy, Komunikaty

W Środzie Wielkopolskiej w dniu 4 czerwca 2017 roku odbędzie się bieg na dystansie 10 kilometrów. Będzie to jubileuszowa - piąta

Ogólnopolska konferencja „Prawo w psychologii i medycynie – problemy i wyzwania XXI w.” odbędzie się 18 maja w Warszawie.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu zaprasza prawników i studentów wydziałów prawa uczelni wyższych na 120 godzin