title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

Zabójstwo w stary Nowy Rok

Do Sądu Okręgowego w Poznaniu skierowano akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w Nowy Rok 2009 roku w Poznaniu, zadał nożem kilkanaście ran Wojciechowi U., powodując jego śmierć.


   W Nowy Rok ubiegłego roku świadek w niniejszej sprawie, wracając do swojego miejsca zamieszkania, został zaczepiony przez będącego pod wyraźnym wpływem alkoholu mężczyznę, który poprosił go o papierosa. Mężczyzna poczęstowany papierosem poprosił również o zawiadomienie pogotowia, ponieważ w jego mieszkaniu znajdują się zwłoki nieznanej mu osoby. Świadek zadzwonił na pogotowie, przekazał telefon mężczyźnie, który z kolei przekazał dyspozytorowi szczegóły zdarzenia i wskazał adres. Pod wskazanym adresem lekarz pogotowia ratunkowego zastał zwłoki mężczyzny, z licznymi ranami kłutymi co jednoznacznie wskazywało na udział w zdarzeniu osób trzecich.
   Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji. Podczas czynności na miejscu zdarzenia zabezpieczono szereg śladów, przedmiotów mogących mieć związek z przestępstwem. Ustalono, iż zmarły mężczyzna to Wojciech U. Sądowo - lekarska sekcja zwłok wykazała, iż mężczyźnie zadano 13 ran, narzędziem takim jak nóż, większość w okolicach szyi i kończyn, a przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny spowodowany krwawieniem z wyżej wymienionych ran.
   W mieszkaniu gdzie ujawniono zwłoki znajdowali się Ryszard P. (proszący wcześniej świadka o papierosa i telefon) i Maria K., oboje byli pod znacznym wpływem alkoholu. Zostali oni zatrzymani jako potencjalni sprawcy zabójstwa. Podczas badania wyżej wymienionych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, zauważono u Marii K. ślady ran ciętych. Poddano ją badaniu przez biegłego z dziedziny medycyny sądowej , który stwierdził, iż Maria K. ma rany cięte twarzy, szyi i lewego nadbrzusza, sińce i otarcia naskórka na tułowiu. Obrażenia powstały około 10 dni przed badaniem. Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania pozwolił na ustalenie, iż w dniu 31 grudnia 2008 roku Ryszard P. będąc pod wpływem alkoholu zaatakował swoją konkubinę Marię K., uderzając ją pięściami po całym ciele oraz zadając cios nożem w klatkę piersiową.
   Spowodowane przez Ryszarda P. obrażenia naraziły pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W dniu 31 grudnia 2008 roku Ryszard P. przyprowadził do domu znajomego mężczyznę o imieniu Wojtek, który miał spędzić z nim i z Marią K. Sylwestra. Wszyscy spożywali alkohol. Późnym popołudniem do wyżej wymienionej trójki dołączył mężczyzna o imieniu Maciej, który opuścił mieszkanie około godziny 22.00. Przez cały wieczór i całą noc mężczyźni i Maria K. spożywali denaturat i alkohol. W pewnym momencie Ryszard P. stał się bardzo agresywny, doszło do kłótni z mężczyzną , którym był Wojciech U., podczas której Ryszard P. chwycił nóż i zadał pokrzywdzonemu kilkanaście ciosów. Maria K. obawiając się agresji Ryszarda P. uciekła i schowała się w toalecie na piętrze, gdzie spędziła noc. Rano Ryszard P. wpuścił ją do mieszkania, a sam poszedł zawiadomić pogotowie.
   Ryszard P. przyznał się do popełnienia przestępstwa zabójstwa, odnośnie narażenia Marii K. na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, wyjaśnił, że stało się tak "przez przypadek". Biegli, którzy badali stan zdrowia psychicznego Ryszarda P. stwierdzili, iż w chwili popełnienia czynu miał on zachowaną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

     
     
Data: 11.02.2010, godzina: 13:41:46. Autor: Magdalena Mazur - Prus


Moja kancelaria

Prof. Andrzej Strzembosz apeluje do prezydenta Dudy. Chodzi o sądownictwo, ustawy o KRS i SN.

Profesoe Monika Płatek: "Ludzie dostaną w nos, ale nie dostaną sprawiedliwości" mówiąc o prezydenckich projektach ustaw o KRS i SN.

Prof. Andrzej Rzepliński: Naczelny Sąd Administracyjny praktycznie abdykował 7 grudnia 2017roku

Dr Adam Bodnar: Czy system,w którym żyjemy to jeszcze demokracja? Jeśli nie, to w jakim systemie,

Prof. Ewa Łętowska: „Jeżeli nie ma niezawisłych sądów, to nie ma wolności. Nie ma na serio traktowanego podziału władz

Profesor Jadwiga Staniszkis uważa, że rząd PiS jest niebezpieczny. Socjolog bez ogródek mówi

Tylko 33 słów potrzebował premier Donald Tusk, aby podsumować dwa lata rządów PiS. Trudno o bardziej trafną opinię. Oto wpis:

 

Sędzia Waldemar Żurek bardzo krytycznie ocenił projekt dot. Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym,

Tacy ludzie jak Frasyniuk i Wałęsa, a nie Kaczyński, poświęcając swoją wolność, doprowadzili do przemian – mówi prof. Monika Płatek


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Niestety, nie możemy jak azjatyckie małpki zatkać uszy, zasłonić oczy i zakryć uszy. Musimy uczestniczyć w ponurej farsie, którą zgotowała nam rządząca partia i jej wasale w postaci rządu. Cały kraj ponoć z zapartym tchem wpatrywał się w doniesienia na paskach telewizora czy nocnik z g...m przeniosą z lewego w prawy kąt cuchnącego pokoju. O tym żeby go wynieść i przewietrzyć pokój nikt w PiS-ie nie wpadnie, bo mózgi ich działaczy przypominaja orzechy laskowe, nie to,że takie małe, ale gładkie. W oparach aburdu przeszły  bez echa społeczne marsze żądające powrotu wolnych sądów, wolnych wyborów i wolnej Polski,

Jeżeli partia rządząca uzna, że dwa plus dwa jest pięć, to każdy, kto twierdzi inaczej jest kłamcą. Jeżeli ktoś pokroju Błaszczaka twierdzi,że ten kto protestuje przeciwko jedynej i słusznej linii Partii i Najjaśniejszego Przywódcy Jarosława, przyznaje tym samym,że jest na usługach ulicy i zagranicy. Każda niezależna demonstracja przeciwko Jedynej Władzy to przejaw puczu. Jeżeli zatem niezależny dziennikarz twierdzi co innego, to musi ponieść karę. Trzeba mówić to, co zatrudnieni w narodowych stacjach telewizyjnych osobnicy udający dziennikarzy.
Porady, Listy, Komunikaty

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowej pt. „20 lat Europejskiej  Konwencji

Prof. dr hab. Adam Strzembosz oraz ruch Obywatele RP są laureatami tegorocznej nagrody im.

29 września odbęda sie egzaminy na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną oraz egzaminu