title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

Zabójstwo w stary Nowy Rok

Do Sądu Okręgowego w Poznaniu skierowano akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w Nowy Rok 2009 roku w Poznaniu, zadał nożem kilkanaście ran Wojciechowi U., powodując jego śmierć.


   W Nowy Rok ubiegłego roku świadek w niniejszej sprawie, wracając do swojego miejsca zamieszkania, został zaczepiony przez będącego pod wyraźnym wpływem alkoholu mężczyznę, który poprosił go o papierosa. Mężczyzna poczęstowany papierosem poprosił również o zawiadomienie pogotowia, ponieważ w jego mieszkaniu znajdują się zwłoki nieznanej mu osoby. Świadek zadzwonił na pogotowie, przekazał telefon mężczyźnie, który z kolei przekazał dyspozytorowi szczegóły zdarzenia i wskazał adres. Pod wskazanym adresem lekarz pogotowia ratunkowego zastał zwłoki mężczyzny, z licznymi ranami kłutymi co jednoznacznie wskazywało na udział w zdarzeniu osób trzecich.
   Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji. Podczas czynności na miejscu zdarzenia zabezpieczono szereg śladów, przedmiotów mogących mieć związek z przestępstwem. Ustalono, iż zmarły mężczyzna to Wojciech U. Sądowo - lekarska sekcja zwłok wykazała, iż mężczyźnie zadano 13 ran, narzędziem takim jak nóż, większość w okolicach szyi i kończyn, a przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny spowodowany krwawieniem z wyżej wymienionych ran.
   W mieszkaniu gdzie ujawniono zwłoki znajdowali się Ryszard P. (proszący wcześniej świadka o papierosa i telefon) i Maria K., oboje byli pod znacznym wpływem alkoholu. Zostali oni zatrzymani jako potencjalni sprawcy zabójstwa. Podczas badania wyżej wymienionych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, zauważono u Marii K. ślady ran ciętych. Poddano ją badaniu przez biegłego z dziedziny medycyny sądowej , który stwierdził, iż Maria K. ma rany cięte twarzy, szyi i lewego nadbrzusza, sińce i otarcia naskórka na tułowiu. Obrażenia powstały około 10 dni przed badaniem. Materiał dowodowy zebrany w toku postępowania pozwolił na ustalenie, iż w dniu 31 grudnia 2008 roku Ryszard P. będąc pod wpływem alkoholu zaatakował swoją konkubinę Marię K., uderzając ją pięściami po całym ciele oraz zadając cios nożem w klatkę piersiową.
   Spowodowane przez Ryszarda P. obrażenia naraziły pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W dniu 31 grudnia 2008 roku Ryszard P. przyprowadził do domu znajomego mężczyznę o imieniu Wojtek, który miał spędzić z nim i z Marią K. Sylwestra. Wszyscy spożywali alkohol. Późnym popołudniem do wyżej wymienionej trójki dołączył mężczyzna o imieniu Maciej, który opuścił mieszkanie około godziny 22.00. Przez cały wieczór i całą noc mężczyźni i Maria K. spożywali denaturat i alkohol. W pewnym momencie Ryszard P. stał się bardzo agresywny, doszło do kłótni z mężczyzną , którym był Wojciech U., podczas której Ryszard P. chwycił nóż i zadał pokrzywdzonemu kilkanaście ciosów. Maria K. obawiając się agresji Ryszarda P. uciekła i schowała się w toalecie na piętrze, gdzie spędziła noc. Rano Ryszard P. wpuścił ją do mieszkania, a sam poszedł zawiadomić pogotowie.
   Ryszard P. przyznał się do popełnienia przestępstwa zabójstwa, odnośnie narażenia Marii K. na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, wyjaśnił, że stało się tak "przez przypadek". Biegli, którzy badali stan zdrowia psychicznego Ryszarda P. stwierdzili, iż w chwili popełnienia czynu miał on zachowaną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

     
     
Data: 11.02.2010, godzina: 13:41:46. Autor: Magdalena Mazur - Prus


Moja kancelaria

Adwokat Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej: europejscy adwokaci mają prawo pytać o praworządność w Polsce .

Adwokat Roman Giertych: gdy skazywano Komendę, funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego sprawował Lech Kaczyński.

Sędzia Waldemar Żurek: gnoją mnie systemowo,instytucjonalnie, któregoś dnia dostanę "dwa strzały" i będzie spokój.

Profesor Monika Płatek: Kto oceni czy kłamię, gdy mówię o przeżyciach mojej matki w Auschwitz? Pan Morawiecki? Jaki?

Jerzy Owsiak: 126 373 804,34 złotych - tyle udało się zebrać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Premier Mateusz Morawiecki o Marcu '68: Powinien być dla Polaków powodem do dumy, nie do wstydu

Mgr Zbigniew Ziobro: Do Krajowej Rady Sądownictwa wprowadziliśmy  'tlen demokracji i nowe standardy"

Prof. Jadwiga Staniszkis: jestem rozczarowana Mateuszem Morawieckim  "trochę brakuje mu osobowości".

Prof. Tokarska-Bakir: pogrom kielecki nie wziął się z ubeckiej prowokacji. Odnalazłam wiele wstrząsających relacji


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Trzeba nie lada bezczelności i chamstwa, żeby dokonać tego na co ważył się PiS –owski dziennikarz Cezary Gmyz. W skandalicznych słowach skomentował na Twitterze wypowiedź 93-letniego prof. Ryszarda Krasnodębskiego, który na uroczystościach w Politechnice Wrocławskiej, nie odebrawszy przyznanego mu za zasługi złotego medalu „Wrocław z Wdzięcznością”, w geście protestu po przemówieniu szefa rządu, opuścił salę. – „On nie wie, co mówi! Nie będzie mnie uczył historii po nowemu! To skandal” – powiedział wyprowadzony z równowagi prof. Ryszard Krasnodębski. 93-letni naukowiec, były żołnierz AK, uczestnik Marca ’68 na Politechnice Wrocławskiej na znak protestu wyszedł z sali po przemówieniu Mateusza Morawieckiego.

Nie znamy wyroków historii. Beata Szydło też nie zna. Czy będzie zapamiętana z „sukcesu” 1:27 w walce z rodakiem Donaldem Tuskiem, czy z wypadku samochodowego w Oświęcimiu 10 lutego ubiegłego roku? Jednakże dla mnie pozostanie potwierdzeniem spostrzeżenia Włodzimierza Lenina, iż państwie prawa i sprawiedliwości komunizmu może rządzić kucharka. W komunie do tego ewenementu nie doszło, Nadieżdę Krupską ubiegł Józef Stalin, ale doszło do tego w Polsce. Jarosław Kaczyński nie chciał ubiec Szydło, która potwierdza regułę, iż osoby bez kompetencji w jakiejkolwiek dziedzinie mogą dać się wszystkim we znaki, jednak z chwilą zniknięcia stają się obojętne. Zapominamy o nich z westchnieniem ulgi: och, jak fajnie, że ich zasłużenie już nie ma na agendzie publicznej.
Porady, Listy, Komunikaty

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Nieruchomości:

Od 1 do 4 marca w Szklarskiej Porębie odbyły się XXXV Jubileuszowe Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury,

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskich Dniach Praktyk Prawniczych,