title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

Dzierżawią dom od Wechty

Od 27 lipca trzy dotychczasowe wydziały Sądu Okręgowego w Poznaniu zmieniły adres. Do budynku (będącego własnością firmy deweloperskiej Wechta) przy ulicy Piaskowej przeniosły się wydziały: VI Pracy oraz IX i X Gospodarczy.


- Wydzierżawiliśmy w tym budynku- mówi Jarosław Kaczmarek, dyrektor Sądu Okręgowego w Poznaniu- 3.000 metrów kwadratowych, do czasu zanim te wydziały przeniosą się ostatecznie do mającego powstać nowego sądu okręgowego przy ulicy Kościuszki 136. Umowa o wynajem została zawarta na 3 lata, z opcją przedłużenia. Zgodę na to wyraziło Ministerstwo Sprawiedliwości. Według perspektywistycznych planów przy ulicy Szyperskiej ma zostać wybudowany nowy gmach Sądu Rejonowego dla Nowego Miasta i Wildy. Na razie ten sąd jak i Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto mieszczą się razem w budynku sadu przy ulicy Młyńskiej.

J. Kaczmarek chciałby, aby ten projekt jak najszybciej trafił do ministerialnego budżetu, ale będąc realistą wie, że będzie można go wybudować dopiero wtedy, gdy zakończy się wznoszenie nowego gmachu sądu okręgowego przy ulicy Kościuszki. Mieszkańcy Nowego Miasta i Wildy do nowego sądu rejonowego będą zatem mogli wejść najwcześniej w 2020 roku albo i później. Chyba, że resort sprawiedliwości przestanie borykać się z problemami finansowymi i otworzy szerzej sakiewkę dla potrzeb sądownictwa w terenie. Warto przypomnieć, że harmonogram powstania nowego gmachu sądu okręgowego ( w którym mają być wszystkie poznańskie odwoławcze wydziały gospodarcze i wydziały pracy oraz ubezpieczeń społecznych oraz Krajowy Rejestr Sądowy) zakłada budowę w ciągu 6 lat. Wmurowanie kamienia węgielnego zaplanowano w 2010 roku oddanie sądu do użytku w 2015 roku. Warto podkreślić, że Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło, że pieniądze na budowę są zaplanowane w budżecie.

Do nowego budynku przy ulicy Piaskowej zostaną przeniesione także archiwa, wydziały kuratorskie, oddziały inwestycji i remontów, audytu wewnętrznego, zamówień publicznych i nadzoru pedagogicznego. To nie jedyne przeprowadzki jakie odbywają się w strukturach poznańskiego sądownictwa. Część nieruchomości weszła w trwały zarząd sądowy i dlatego centrum miasta pozostaną, bądź powstaną nowe sądowe delegatury. I tak nie grożą przenosiny sadu grodzkiego, który funkcjonuje na parterze budynku urzędu miejskiego przy ulicy Słowackiego. W pomieszczeniach przy ulicy 27 Grudnia ( gdzie mieściła się prokuratura) zainstalują się kuratorzy Sadu Rejonowego Poznań Wilda i Nowe Miasto. Natomiast w wieżowcu „Alfa” przy św. Marcinie na 3 i 5 piętrze zostanie ulokowany( od 1 stycznia 2010 roku) drugi Ośrodek Diagnostyczno-Rodzinny. Pierwszy mieści się w wieżowcu Akademii Medycznej przy ulicy Dąbrowskiego.

     
     
Data: 16.10.2009, godzina: 13:31:45. Autor: Kazimierz Brzezicki


Moja kancelaria

Biskup Tadeusz Pieronek oświadczył, że jest antyklerykałem, ponieważ klerykalizm jest złem, który

Władysław Frasyniuk, legenda "Solidarności": "Nie stawiłem się w prokuraturze, bo przestało istnieć w Polsce

Jacek Żakowski o Kaziku z "Kultu" : "To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego strasznego paplania.


Profesor Andrzej Zoll: Posłowie w Sejmie do problemu aborcji podeszli bardzo nieodpowiedzialnie


Donald Tusk, szef Rady Europejskiej: Jarosław Kaczyński nigdy nie ukrywał fascynacji filozofią polityczną,

Dr Piotr Kładoczny z HFPC: Rejestr pedofilów to pręgierz XXI wieku. Ekspert w dziedzinie prawa równa z ziemią

Halina Kochalska rzecznik prasowy BIG InfoMonitor prezentuje raport alimentacyjny: Wielu rodziców nie tylko nie da pieniędzy

Papież Franciszek wbrew polityce  rządu Polski  wzywa do przyjmowania i pomocy enigrantom.


Dr Adam Bodnar:Nie słyszeliście o tyh sprawach, bo większość z nich uchodzi za „mało medialne”


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Kibole, czyli bandyci udający kibiców rządzą. Obrzmiale od wódy i amfy  mordy, wykrzykujące słowa, których znaczenia nie rozumieją. Bóg, ale nasz, Honor- ale ich, ferajny, Ojczyzna, ale ta od przekrętów i tanich narkotyków. No cóż, skoro wzorują sie na żołnierzach wyklętych, wzorcu patriotyzmu rodem z PiS, a więc osobnikach, którym teraz stawia się pomniki za to, że mordowali cywilów, gwałcili ich żony i dzieci, bo ci chcieli żyć w pokoju i nie czekali na przyjazd generała Andersa na białym koniu. Bandyci udający kibiców też wierzą ,że za ich oddanie nowym panom, fuerehrom PiS-u, też będą im stawiane pomniki. Pierwsza lekcja oddania się "wadzy" już się odbyła w Częstochowie.
  

Niestety, nie możemy jak azjatyckie małpki zatkać uszy, zasłonić oczy i zakryć usta. Musimy uczestniczyć w ponurej farsie, którą zgotowała nam rządząca partia i jej wasale w postaci rządu. Cały kraj ponoć z zapartym tchem wpatrywał się w doniesienia na paskach telewizora czy nocnik z g...m przeniosą z lewego w prawy kąt cuchnącego pokoju. O tym żeby go wynieść i przewietrzyć pokój nikt w PiS-ie nie wpadnie, bo mózgi ich działaczy przypominaja orzechy laskowe, nie to,że takie małe, ale gładkie. W oparach aburdu przeszły  bez echa społeczne marsze żądające powrotu wolnych sądów, wolnych wyborów i wolnej Polski, Dzień Praw Człowieka i I Kongres Praw Obywatelskich.  Szkoda, że nikt już nie  pamięta  o  heroicznym czynie Piotra Szczęsnego,
Porady, Listy, Komunikaty

Samorząd irlandzki – the Law Society of Ireland - zaprasza na letni kurs językowy (Legal English)

HFPC zaprasza studentki i studentów prawa do odbycia nieodpłatnych, semestralnych praktyk studenckich w dziale prawnym

Izba Adwokacka w Wałbrzychu oraz Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej