title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

Rekrutacja i selekcja w ZZL

Warsztaty szkoleniowe organizowane przez Lexis Nexis w sferze Zarządzania Zasobami Ludzkimi odbędą się od 18 do 19 sierpnia 2010r. (środa-czwartek) w godzinach od 9.00 do 16.00 w Warszawie


Cel szkolenia:
Celem niniejszych warsztatów jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu profesjonalnego przeprowadzania procesu rekrutacji i selekcji kandydatów. Zagadnienia ujęte są w ramy zarządzania od strony prawdziwego Kapitału Ludzkiego oraz budowania PR firmy. Uczestnicy będą mieli okazję doskonalić kompetencje profesjonalnego doradcy personalnego w symulowanych grach i ćwiczeniach. Szkolenie jest nastawione na trening praktycznych umiejętności pozyskiwania kandydatów, przeprowadzania efektywnych rozmów kwalifikacyjnych i świadomego sterowania procesami rekrutacyjnymi wewnątrz firmy i w jej otoczeniu zewnętrznym.
Osoby docelowe:
Pracownicy działów HR, menedżerowie, Osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie nowych pracowników, Osoby, która chcą ugruntować wiedzę i umiejętności z zakresu procesu rekrutacji i selekcji.
Prelegent:
Agnieszka Ludew - Psycholog, trener biznesu, specjalista doradztwa zawodowego i organizacyjnego, specjalista ds. AC/DC, trener umiejętności psychospołecznych certyfikowany przez PTP, trener Szkoły Trenerów. Praktyk w zakresie konstruowania i koordynowania projektów doradczo-szkoleniowych w oparciu o potencjał pracowniczy. Zajmuje się wykorzystaniem systemów kompetencyjnych w budowaniu skutecznych zespołów pracowniczych i usprawnianiu ich funkcjonowania w zależnościach służbowych, w ośrodkach rozwoju i tworzeniu zawodowych ścieżek karier. Realizowała projekty budowy opisów i profili kompetencyjnych stanowisk kierowniczych, kompleksowej oceny kompetencji pracowników, koordynacji działań rekrutacyjnych, badania potencjału trenerów. Publikuje dla wydawnictwa prawniczego, Kadry w Urzędzie, publiczni.pl i Trener Biznesu.
Program: PIERWSZY  DZIEŃ
   9:00 – 11:00 1.Wprowadzenie do tematyki Podstawy procesu rekrutacyjno-selekcyjnego. Prawne obostrzenia procesu rekrutacji. Źródła pozyskiwania kandydatów.
11:00 – 11:15 Przerwa kawowa
11:15 - 13:00  2.Jak odnaleźć idealnego kandydata? – część I .Budowanie profilu kompetencyjnego idealnego kandydata. Wybór kluczowych wskaźników dopasowania do stanowiska.
13:00 – 14:00 Przerwa obiadowa
14:00 15:45 3.Jak odnaleźć idealnego kandydata? - część II. Tworzenie skutecznych ogłoszeń o pracę (również jako narzędzie PR). 4.Jak odczytywać informacje od kandydatów? Analiza dokumentów aplikacyjnych. Wstępna rozmowa telefoniczna.
15:45 – 16:00 5.Podsumowanie dnia
DRUGI  DZIEŃ
9:00 – 11:00 6.Jak przeprowadzić efektywną rozmowę kwalifikacyjną? Budowanie sprzyjającej atmosfery spotkania (również jako narzędzie PR). Metody prowadzenia rozmów i wywiadów. Budowanie pytań weryfikujących istotne z punktu widzenia stanowiska kompetencje. Błędy w rozmowie – jak ich uniknąć?
11:00 – 11:15 Przerwa kawowa
11:15 - 13:00 7.Jakie kompetencje warto rozwijać, aby skuteczniej realizować projekty selekcyjne? – część I Analiza własnych mocnych stron i obszarów rozwoju. Postawa osoby rekrutującej a postawa kandydata – wzajemny układ oddziaływań. Techniki komunikacyjne usprawniające przebieg rozmowy.
13:00 – 14:00 Przerwa obiadowa
14:00 15:45 8.Jakie kompetencje warto rozwijać, aby skuteczniej realizować projekty selekcyjne? – część II Kalibracja zachowań kandydata i wypowiedzi. Minimalizowanie powszechnych błędów w ocenie kandydata. 9.Jak z korzyścią dla firmy zamykać proces selekcyjny? Wybór najlepszego kandydata i przekazanie informacji o chęci zatrudnienia. Przekazywanie informacji zwrotnej pozostałym kandydatom.
15:45 – 16:00 10.Podsumowanie kluczowych elementów szkolenia.
    Szczegółowy program dostępny na stronie http://www.szkolenia.lexisnexis.pl/rekrutacja_i_selekcja_zzl.html Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela: Karolina Lewandowska karolina.lewandowska@lexisnexis.pl , tel. +48 (0) 22 572 95 18.

     
     
Data: 26.07.2010, godzina: 10:55:08.


Moja kancelaria

Biskup Tadeusz Pieronek oświadczył, że jest antyklerykałem, ponieważ klerykalizm jest złem, który

Władysław Frasyniuk, legenda "Solidarności": "Nie stawiłem się w prokuraturze, bo przestało istnieć w Polsce

Jacek Żakowski o Kaziku z "Kultu" : "To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego strasznego paplania.


Profesor Andrzej Zoll: Posłowie w Sejmie do problemu aborcji podeszli bardzo nieodpowiedzialnie


Donald Tusk, szef Rady Europejskiej: Jarosław Kaczyński nigdy nie ukrywał fascynacji filozofią polityczną,

Dr Piotr Kładoczny z HFPC: Rejestr pedofilów to pręgierz XXI wieku. Ekspert w dziedzinie prawa równa z ziemią

Halina Kochalska rzecznik prasowy BIG InfoMonitor prezentuje raport alimentacyjny: Wielu rodziców nie tylko nie da pieniędzy

Papież Franciszek wbrew polityce  rządu Polski  wzywa do przyjmowania i pomocy enigrantom.


Dr Adam Bodnar:Nie słyszeliście o tyh sprawach, bo większość z nich uchodzi za „mało medialne”


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Kibole, czyli bandyci udający kibiców rządzą. Obrzmiale od wódy i amfy  mordy, wykrzykujące słowa, których znaczenia nie rozumieją. Bóg, ale nasz, Honor- ale ich, ferajny, Ojczyzna, ale ta od przekrętów i tanich narkotyków. No cóż, skoro wzorują sie na żołnierzach wyklętych, wzorcu patriotyzmu rodem z PiS, a więc osobnikach, którym teraz stawia się pomniki za to, że mordowali cywilów, gwałcili ich żony i dzieci, bo ci chcieli żyć w pokoju i nie czekali na przyjazd generała Andersa na białym koniu. Bandyci udający kibiców też wierzą ,że za ich oddanie nowym panom, fuerehrom PiS-u, też będą im stawiane pomniki. Pierwsza lekcja oddania się "wadzy" już się odbyła w Częstochowie.
  

Niestety, nie możemy jak azjatyckie małpki zatkać uszy, zasłonić oczy i zakryć usta. Musimy uczestniczyć w ponurej farsie, którą zgotowała nam rządząca partia i jej wasale w postaci rządu. Cały kraj ponoć z zapartym tchem wpatrywał się w doniesienia na paskach telewizora czy nocnik z g...m przeniosą z lewego w prawy kąt cuchnącego pokoju. O tym żeby go wynieść i przewietrzyć pokój nikt w PiS-ie nie wpadnie, bo mózgi ich działaczy przypominaja orzechy laskowe, nie to,że takie małe, ale gładkie. W oparach aburdu przeszły  bez echa społeczne marsze żądające powrotu wolnych sądów, wolnych wyborów i wolnej Polski, Dzień Praw Człowieka i I Kongres Praw Obywatelskich.  Szkoda, że nikt już nie  pamięta  o  heroicznym czynie Piotra Szczęsnego,
Porady, Listy, Komunikaty

Samorząd irlandzki – the Law Society of Ireland - zaprasza na letni kurs językowy (Legal English)

HFPC zaprasza studentki i studentów prawa do odbycia nieodpłatnych, semestralnych praktyk studenckich w dziale prawnym

Izba Adwokacka w Wałbrzychu oraz Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej