title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

Medale Bene Merentibus Iustitiae
Z okazji 100 lecia Sądu Najwyższego podczas doniosłych uroczystości wybitnych prawników uhonorowano medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae” przyznawanym przez Krajową Radę Sądownictwa. Uroczystość wręczenia medali „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości” połączona z wystąpieniami na temat 100-lecia

odrodzonego sądownictwa w Polsce odbyła się28 września 2017 r. w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa.
     Medal wręczono m.in. szefowej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danucie Przywarze. W uzasadnieniu przyznania odznaczenia Danucie Przywarze napisano:
   
„W uznaniu za zaangażowanie w obronę niezależności sądów i niezawisłości sędziów, konstytucyjnej zasady trójpodziału władzy, a także fundamentów demokratycznego państwa prawa, Krajowa Rada Sądownictwa […] postanowiła uroczyście Pani podziękować i uhonorować medalem «Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae»”.
   
„Rozumiem to jako wyraz uznania nie tylko dla działalności Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Komitetu Helsińskiego w Polsce, ale także podziękowanie dla działań wszystkich przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego na rzecz niezależności sądów i niezawisłości sędziów” – powiedziała Danuta Przywara.

* * *
    
    Także adwokat  Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, został odznaczony medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae”. Wyróżnienie wręczył SSN Dariusz Zawistowski, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, podczas uroczystości jubileuszowych 100-lecia KRS, które odbyły się 28 września 2017 r. w Warszawie.
   Prezes Jacek Trela został doceniony za zasługi dla rozwoju współpracy z władzą sądowniczą, za działania na rzecz urzeczywistniania zasady trójpodziału władzy i niezależności sądów oraz za wkład w funkcjonowanie samorządu adwokackiego.

* * * 
 
   W czwartek 28 września obyło się uroczyste posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa. Podczas uroczystości Prezes KRRP pan Maciej Bobrowicz został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości — Bene Merentibus Iustitiae”. „Z dumą i satysfakcją przyjmuję ten medal jako wyróżnienie dla całego samorządu radców prawnych” — powiedział Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych pan Maciej Bobrowicz.
* * *

28 września 2017 r. w Warszawie, w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa miały miejsce obchody 100-lecia odrodzonego sądownictwa w Polsce. W trakcie uroczystości Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitii sędzia Krystian Markiewicz otrzymał okolicznościowy medal pamiątkowy "Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości - Bene Merentibus Iustitiae. "Nie zasłużyłem na niego, ale przyjmuje jako dowód uznania dla całej Iustitii" - powiedział Krystian Markiewicz odbierając medal.
     
     
Data: 30.09.2017, godzina: 12:48:25.


Moja kancelaria

Prymas Polski, abp Wojciech Polak w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" zapewnia, że Kościół nie miesza się do polityki.

Prezesi trybunałów konstytucyjnych Francji i Niemiec przestrzegają przed "niszczeniem państwa prawa" oraz mówią o "upadku demokracji w UE" 

Magda Jethon rozmawia prof. Ewą Łętowską o reformie wymiaru sprawiedliwości dokonywanej  przez Prawo i Sprawiedliwość.

Dalej trwa walka o sądy mówił w "Poranku Radia TOK FM"sędzia Waldemar Żurek  rzecznik Krajowej Rady Sądowniczej.


Prof. Marek Safjan b.prezes Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Trybunalu Sprawiedliwości w Luksemburgu, gościl w TOK FM


Biskup Tadeusz Pieronek z nieukrywaną dezaprobatą wyraża się o obecnych poczynaniach rządzących. Nawiązując

Najgorętsza oredowniczka PiS prof. J. Staniszkis mówi dla "Wprost" - Odbywa się teraz coś bardzo niebezpiecznego,

Tacy ludzie jak Frasyniuk i Wałęsa, a nie Kaczyński, poświęcając swoją wolność, doprowadzili do przemian – mówi prof. Monika Płatek

To koniec Sądu Najwyższego. Zostanie nam organ o nazwie "Sąd Najwyższy" mówi sędzia  Michał Laskowski, rzecznik SNRubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Nie zaskoczył mnie wpis Kataryny, która po samospaleniu nieznanego mężczyzny przed Pałacem Kultury napisała: "Takie zdarzenia należy raczej rozpatrywać w kategoriach psychiatrycznych". W takich sytuacjach niestety zawsze znajdzie się jakaś Kataryna, która zdesperowanego patriotę wyśle do psychiatry. Mogę się założyć, że do Kataryny dołączą inni "chłodni obserwatorzy", którzy zapewnią widzów "Wiadomości", że to smutna tragedia człowieka chorego,

Każdy/każda z nas jest – w opinii rządzącej partii – starszy o dziewięć miesięcy. Rząd Polski w skierowanej do ONZ opinii, dotyczącej Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, na ośmiu stronach bitego tekstu domagał się radykalnego ograniczenia praw kobiet. Polki w przeciwieństwie do Europejek mają rodzić bez względu na gwałty, kazirodztwo, cierpienia, zagrożenia własnego życia, uszkodzenia płodu etc. Taka jest wola PiS.
Porady, Listy, Komunikaty

V Europejski Kongres Mobilności Pracy odbędzie się 20-21 listopada w Krakowie. To największa europejska konferencja

Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Komisją Ekspertów ds. Osób Starszych zaprasza przedstawicieli organizacji społecznych,

Union Internationale des Avocats (UIA) zaprasza na organizowane przez siebie wydarzenia we wrześniu i październiku.