title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

Medale Bene Merentibus Iustitiae
Z okazji 100 lecia Sądu Najwyższego podczas doniosłych uroczystości wybitnych prawników uhonorowano medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae” przyznawanym przez Krajową Radę Sądownictwa. Uroczystość wręczenia medali „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości” połączona z wystąpieniami na temat 100-lecia

odrodzonego sądownictwa w Polsce odbyła się28 września 2017 r. w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa.
     Medal wręczono m.in. szefowej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danucie Przywarze. W uzasadnieniu przyznania odznaczenia Danucie Przywarze napisano:
   
„W uznaniu za zaangażowanie w obronę niezależności sądów i niezawisłości sędziów, konstytucyjnej zasady trójpodziału władzy, a także fundamentów demokratycznego państwa prawa, Krajowa Rada Sądownictwa […] postanowiła uroczyście Pani podziękować i uhonorować medalem «Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae»”.
   
„Rozumiem to jako wyraz uznania nie tylko dla działalności Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Komitetu Helsińskiego w Polsce, ale także podziękowanie dla działań wszystkich przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego na rzecz niezależności sądów i niezawisłości sędziów” – powiedziała Danuta Przywara.

* * *
    
    Także adwokat  Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, został odznaczony medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae”. Wyróżnienie wręczył SSN Dariusz Zawistowski, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, podczas uroczystości jubileuszowych 100-lecia KRS, które odbyły się 28 września 2017 r. w Warszawie.
   Prezes Jacek Trela został doceniony za zasługi dla rozwoju współpracy z władzą sądowniczą, za działania na rzecz urzeczywistniania zasady trójpodziału władzy i niezależności sądów oraz za wkład w funkcjonowanie samorządu adwokackiego.

* * * 
 
   W czwartek 28 września obyło się uroczyste posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa. Podczas uroczystości Prezes KRRP pan Maciej Bobrowicz został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości — Bene Merentibus Iustitiae”. „Z dumą i satysfakcją przyjmuję ten medal jako wyróżnienie dla całego samorządu radców prawnych” — powiedział Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych pan Maciej Bobrowicz.
* * *

28 września 2017 r. w Warszawie, w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa miały miejsce obchody 100-lecia odrodzonego sądownictwa w Polsce. W trakcie uroczystości Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitii sędzia Krystian Markiewicz otrzymał okolicznościowy medal pamiątkowy "Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości - Bene Merentibus Iustitiae. "Nie zasłużyłem na niego, ale przyjmuje jako dowód uznania dla całej Iustitii" - powiedział Krystian Markiewicz odbierając medal.
     
     
Data: 30.09.2017, godzina: 12:48:25.


Moja kancelaria

Adwokat Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej: europejscy adwokaci mają prawo pytać o praworządność w Polsce .

Adwokat Roman Giertych: gdy skazywano Komendę, funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego sprawował Lech Kaczyński.

Sędzia Waldemar Żurek: gnoją mnie systemowo,instytucjonalnie, któregoś dnia dostanę "dwa strzały" i będzie spokój.

Profesor Monika Płatek: Kto oceni czy kłamię, gdy mówię o przeżyciach mojej matki w Auschwitz? Pan Morawiecki? Jaki?

Jerzy Owsiak: 126 373 804,34 złotych - tyle udało się zebrać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Premier Mateusz Morawiecki o Marcu '68: Powinien być dla Polaków powodem do dumy, nie do wstydu

Mgr Zbigniew Ziobro: Do Krajowej Rady Sądownictwa wprowadziliśmy  'tlen demokracji i nowe standardy"

Prof. Jadwiga Staniszkis: jestem rozczarowana Mateuszem Morawieckim  "trochę brakuje mu osobowości".

Prof. Tokarska-Bakir: pogrom kielecki nie wziął się z ubeckiej prowokacji. Odnalazłam wiele wstrząsających relacji


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Trzeba nie lada bezczelności i chamstwa, żeby dokonać tego na co ważył się PiS –owski dziennikarz Cezary Gmyz. W skandalicznych słowach skomentował na Twitterze wypowiedź 93-letniego prof. Ryszarda Krasnodębskiego, który na uroczystościach w Politechnice Wrocławskiej, nie odebrawszy przyznanego mu za zasługi złotego medalu „Wrocław z Wdzięcznością”, w geście protestu po przemówieniu szefa rządu, opuścił salę. – „On nie wie, co mówi! Nie będzie mnie uczył historii po nowemu! To skandal” – powiedział wyprowadzony z równowagi prof. Ryszard Krasnodębski. 93-letni naukowiec, były żołnierz AK, uczestnik Marca ’68 na Politechnice Wrocławskiej na znak protestu wyszedł z sali po przemówieniu Mateusza Morawieckiego.

Nie znamy wyroków historii. Beata Szydło też nie zna. Czy będzie zapamiętana z „sukcesu” 1:27 w walce z rodakiem Donaldem Tuskiem, czy z wypadku samochodowego w Oświęcimiu 10 lutego ubiegłego roku? Jednakże dla mnie pozostanie potwierdzeniem spostrzeżenia Włodzimierza Lenina, iż państwie prawa i sprawiedliwości komunizmu może rządzić kucharka. W komunie do tego ewenementu nie doszło, Nadieżdę Krupską ubiegł Józef Stalin, ale doszło do tego w Polsce. Jarosław Kaczyński nie chciał ubiec Szydło, która potwierdza regułę, iż osoby bez kompetencji w jakiejkolwiek dziedzinie mogą dać się wszystkim we znaki, jednak z chwilą zniknięcia stają się obojętne. Zapominamy o nich z westchnieniem ulgi: och, jak fajnie, że ich zasłużenie już nie ma na agendzie publicznej.
Porady, Listy, Komunikaty

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Nieruchomości:

Od 1 do 4 marca w Szklarskiej Porębie odbyły się XXXV Jubileuszowe Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury,

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskich Dniach Praktyk Prawniczych,