title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

Suweren mówi "NIE"
Przed sądami w całej Polsce protestowano przeciw projektom ustaw o SN i KRS, przedstawionym przez prezydenta. Zgromadzeni w Warszawie na pl. Krasińskich przed Sądem Najwyższym trzymali w rękach flagi Polski i UE, zapalone świeczki oraz transparenty z napisami: „Przestępcy łamiący Konstytucję nie mają odwrotu, bo więzienia czekają”, „Nie – łamaniu Konstytucji”, „Nie stój z boku – niezawisłość sądów – myśl o wnukach”. Uczestnicy protestu skandowali: „wolne sądy”, „wolna Polska”, „wolne media”, „Konstytucja” i „marionetka”.

      Demonstrację w stolicy rozpoczął konstytucjonalista prof. Marcin Matczak. – „Jeżeli jedna osoba, jedno ugrupowanie będzie podejmowało decyzje, nie ma możliwości na sprawiedliwe wyroki. Nie może być tak, że ten kto ma być niezależny staje się zależny. Te zmiany, które są nam proponowane właśnie takie są. Chcą powierzyć podejmowanie decyzji jednemu człowiekowi, jednemu ugrupowaniu, jednej stronie. Nie ma wolności bez praworządności. Chcieliśmy, żeby ustawy powstały poprzez ścieranie się racji. Nie może być tak, że ten kto pisze, także ją uchwala i ocenia” – mówił do zgromadzonych.
    Na poznańskim placu Wolności zgromadziło się ponad tysiąc osób. – „Nawet jeśli jest nas dzisiaj mniej, to niedługo ludzie znów zorientują się, co się dzieje i znów rozkręcimy tę kulę śniegową” – mówił Franciszek Sterczewski, organizator lipcowych protestów. Tomasz Adamiec z wielkopolskiego KOD mówił do zgromadzonych: – „Ponownie musimy stanąć w obronie niezależnych i niezawisłych sądów, które są fundamentem każdej silnej i nowoczesnej demokracji. Chcemy konkretnej dyskusji o reformie sądów, a nie dyskusji „billboardowej”. Chcemy przyspieszenia postępowań sądowych, nie demolowania SN i KRS przez polityków”. W Wielkopolsce manifestacje zorganizowano także m.in. w Grodzisku Wielkopolskim, Lesznie, Pile i Nowym Tomyślu.
    W Krakowie do zgromadzonych przed gmachem sądu przemawiał prof. Fryderyk Zoll. – „Przyjęcie ustaw prezydenta może być bardzo poważnym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa, dlatego nie wolno nam odpuścić. Podkreślił, że propozycje Dudy, nie odpowiadają państwu prawa. – „Znowu wprowadza model sowiecki do naszego systemu prawnego. Dostaliśmy projekty, które nie tylko gwałcą Konstytucję, ale stanowią zagrożenie dla funkcjonowania państwa prawa w ogóle. Stawiają wszystko na głowie. Właściwie nic nie zmieniają w stosunku do tych, przeciwko którym walczyliśmy. Rozstrzygają, czy bardziej Ziobro, czy bardziej Duda – z punktu widzenia państwa nie ma to żadnego znaczenia”” – ocenił profesor. Zebrani przed gmachem sądu w Krakowie skandowali: „Konstytucja, konstytucja”, „Wolnych sądów nie oddamy”. Podobne protesty odbyły się także w Olkuszu, Zakopanem, Nowym Targu, Wadowicach i Tarnowie. posłowie, senatorowie, minister sprawiedliwości – prokurator generalny. Sprzeciwiamy się temu, ponieważ jest to odbieranie nam naszych praw obywatelskich. Jesteśmy za wolnością, równością i demokracją” – przemawiał Dariusz Wojakowski z podkarpackiego KOD.
    Do manifestujących przed budynkiem Sądu Okręgowego w Gdańsku przemówił wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. – „Myślałem, że po wetach prezydenta nie będziemy musieli już przychodzić pod sądy, ale byłem naiwny. Trzeba być jednak naiwnym i mieć perspektywę pozytywną. PiS-owi chodzi o to, żeby nas zmęczyć. Otóż, my się nie zmęczymy, nie ma to na szans. Będziemy protestować, dopóki PiS będzie demolował państwo prawa i naruszał Konstytucję. Byliśmy już w takim systemie, w którym zarówno sądy, jak i media były kontrolowane. Ale ten system rozpadł się jak domek z kart”. Do zgromadzonych przemawiali także sędziowie oraz adwokaci, przestrzegając przed zagrożeniami, jakie niosą za sobą zgłoszone projekty ustaw. – „Sądy mają być apolityczne, i będę apolityczne. Propozycje, które są złożone przez prezydenta, zmierzają ku temu, aby sądy stały się podatne na wpływy polityków. Propozycje są sprzeczne z Konstytucją” – mówiła Dorota Zabłudowska, sędzia Sądu Rejonowego w Gdańsku.
 Demonstracje w obronie wolnych sądów odbyły się w tym samym czasie w 110 miastach Polski.
     
     
Data: 02.10.2017, godzina: 09:08:22.


Moja kancelaria

Biskup Tadeusz Pieronek oświadczył, że jest antyklerykałem, ponieważ klerykalizm jest złem, który

Władysław Frasyniuk, legenda "Solidarności": "Nie stawiłem się w prokuraturze, bo przestało istnieć w Polsce

Jacek Żakowski o Kaziku z "Kultu" : "To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego strasznego paplania.


Profesor Andrzej Zoll: Posłowie w Sejmie do problemu aborcji podeszli bardzo nieodpowiedzialnie


Donald Tusk, szef Rady Europejskiej: Jarosław Kaczyński nigdy nie ukrywał fascynacji filozofią polityczną,

Dr Piotr Kładoczny z HFPC: Rejestr pedofilów to pręgierz XXI wieku. Ekspert w dziedzinie prawa równa z ziemią

Halina Kochalska rzecznik prasowy BIG InfoMonitor prezentuje raport alimentacyjny: Wielu rodziców nie tylko nie da pieniędzy

Papież Franciszek wbrew polityce  rządu Polski  wzywa do przyjmowania i pomocy enigrantom.


Dr Adam Bodnar:Nie słyszeliście o tyh sprawach, bo większość z nich uchodzi za „mało medialne”


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Kibole, czyli bandyci udający kibiców rządzą. Obrzmiale od wódy i amfy  mordy, wykrzykujące słowa, których znaczenia nie rozumieją. Bóg, ale nasz, Honor- ale ich, ferajny, Ojczyzna, ale ta od przekrętów i tanich narkotyków. No cóż, skoro wzorują sie na żołnierzach wyklętych, wzorcu patriotyzmu rodem z PiS, a więc osobnikach, którym teraz stawia się pomniki za to, że mordowali cywilów, gwałcili ich żony i dzieci, bo ci chcieli żyć w pokoju i nie czekali na przyjazd generała Andersa na białym koniu. Bandyci udający kibiców też wierzą ,że za ich oddanie nowym panom, fuerehrom PiS-u, też będą im stawiane pomniki. Pierwsza lekcja oddania się "wadzy" już się odbyła w Częstochowie.
  

Niestety, nie możemy jak azjatyckie małpki zatkać uszy, zasłonić oczy i zakryć usta. Musimy uczestniczyć w ponurej farsie, którą zgotowała nam rządząca partia i jej wasale w postaci rządu. Cały kraj ponoć z zapartym tchem wpatrywał się w doniesienia na paskach telewizora czy nocnik z g...m przeniosą z lewego w prawy kąt cuchnącego pokoju. O tym żeby go wynieść i przewietrzyć pokój nikt w PiS-ie nie wpadnie, bo mózgi ich działaczy przypominaja orzechy laskowe, nie to,że takie małe, ale gładkie. W oparach aburdu przeszły  bez echa społeczne marsze żądające powrotu wolnych sądów, wolnych wyborów i wolnej Polski, Dzień Praw Człowieka i I Kongres Praw Obywatelskich.  Szkoda, że nikt już nie  pamięta  o  heroicznym czynie Piotra Szczęsnego,
Porady, Listy, Komunikaty

Samorząd irlandzki – the Law Society of Ireland - zaprasza na letni kurs językowy (Legal English)

HFPC zaprasza studentki i studentów prawa do odbycia nieodpłatnych, semestralnych praktyk studenckich w dziale prawnym

Izba Adwokacka w Wałbrzychu oraz Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej