title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

Sutenerzy z agencji oskarżeni
Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Karolinie P. pseudonim Czekolinda oraz 11 innym osobom związanym z przestępczą działalnością prowadzoną w agencji towarzyskiej Rasputin w Warszawie. Karolina P. oraz jej partner Norbert K. zostali oskarżeni o kierowanie (Karolina P.

w okresie od grudnia 2014 roku do końca października 2016 roku, zaś Norbert K. w okresie od grudnia 2014 roku do lutego 2016 roku) na terenie Warszawy zorganizowaną grupą przestępczą. Jej celem było popełnianie przestępstw polegających na ułatwianiu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, uprawiania prostytucji i czerpaniu korzyści majątkowych z nierządu przez kobiety. Świadczyły one usługi seksualne w agencji Rasputin mieszczącej się w budynku przy ul. Wiertnicznej w Warszawie. Chodzi o przestępstwo z art. 258 par. 3 kodeksu karnego. Prokurator oskarżył ich także o sprzedaż bez wymaganego zezwolenia napojów alkoholowych w lokalu agencji (art. 43 ust 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi), a także czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, przy czym ustalono, iż podejrzani z popełniania przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodów (art. 204 par. 2 kodeksu karnego i art. 65 par. 1 kodeksu karnego). Ponadto Karolinie P. zarzucono przyjmowanie i przekazywanie środków płatniczych pochodzących z przestępstw polegających na czerpaniu korzyści majątkowych z nierządu oraz sprzedaży alkoholu bez wymaganego zezwolenia, w celu udaremnienia stwierdzenia ich przestępczego pochodzenia, wykrycia i zajęcia. Chodzi o przestępstwo prania brudnych pieniędzy z art. 299 par. 1 i 6 kodeksu karnego. Dziesięć innych osób zatrudnionych bądź współpracujących z agencją, w tym ochroniarze, obsługa baru, osoby pośredniczące w pobieraniu i przekazywaniu opłat za usługi seksualne, zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji (art. 258 par. 1 kodeksu karnego) oraz o czerpanie korzyści majątkowych z nierządu (art. 204 par. 2 kodeksu karnego).
ZABEZPIECZONO MAJĄTEK SPRAWCÓW
    Na poczet grożących kar oraz kwot stanowiących przepadek korzyści majątkowych osiągniętych w wyniku popełnionych przestępstw, prokurator dokonał na mieniu oskarżonej Karoliny P. zabezpieczenia majątkowego na łączną kwotę ponad 800 tysięcy złotych. Zabezpieczono pieniądze, nieruchomości oraz samochód osobowy marki Audi A7. Zabezpieczeń majątkowych na łączną kwotę prawie 1,5 milionów złotych dokonano także na mieniu innych oskarżonych, w tym Norberta K., Henryka D., Wioletty D. oraz Marzeny K. CO NAJMNIEJ 4,5 MILIONA ZŁOTYCH KORZYŚCI W toku śledztwa ustalono, że agencja towarzyska Rasputin rozpoczęła funkcjonowanie w grudniu 2014 roku w lokalu przy ul. Wiertniczej w Warszawie. Uruchomienie agencji poprzedziła akcja promocyjna na terenie ulic Warszawy, zachęcająca do skorzystania z oferty firmy, zarejestrowanej później jako „Choco Event”. Przez cały okres działalności agencji pracowało w niej od kilkunastu do kilkudziesięciu kobiet miesięcznie. Były one narodowości: polskiej, ukraińskiej, białoruskiej i innych. W agencji funkcjonowały terminale płatnicze umożliwiające zapłatę kartą za usługi oraz napoje z baru. W okresie działalności agencji osoby ją prowadzące uzyskały korzyści majątkowe w łącznej kwocie nie mniejszej niż 4,5 miliona złotych. Taka kwota wpłynęła na rachunki bankowe Karoliny P. z tytułu prowadzonej działalności. GROŻĄ KARY DO 15 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI
     Sposób funkcjonowania agencji towarzyskiej Rasputin wskazuje, że kierujące nią osoby, a także ochroniarze, barmanki i kierowcy, działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu osiąganie korzyści majątkowych z prostytucji. Działaniami grupy kierowali Karolina P. i do pewnego czasu Norbert K. Zarządzali oni agencją, przyjmowali osoby do pracy, określali wykonywane przez poszczególne osoby zadania, a także decydowali o podziale zysków pomiędzy członków grupy. Pozostałe osoby zatrudnione jako barmanki i ochroniarze wykonywały polecenia kierujących grupą. Mieli przy tym pełną świadomość, że ich działanie stanowi ułatwianie prostytucji oraz tego, że osiągane przez nich zyski pochodzą z usług seksualnych świadczonych przez zatrudnione w agencji kobiety. Śledztwo w przedmiotowej sprawie Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadziła wspólnie z Wydziałem do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Warszawie. Głównym oskarżonym, którym zarzucono popełnienie kilku przestępstw, grożą kary do 15 lat pozbawienia wolności.
Dział Prasowy Prokuratura Krajowa
     
     
Data: 09.10.2017, godzina: 06:44:00.


Moja kancelaria

Adwokat Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej: europejscy adwokaci mają prawo pytać o praworządność w Polsce .

Adwokat Roman Giertych: gdy skazywano Komendę, funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego sprawował Lech Kaczyński.

Sędzia Waldemar Żurek: gnoją mnie systemowo,instytucjonalnie, któregoś dnia dostanę "dwa strzały" i będzie spokój.

Profesor Monika Płatek: Kto oceni czy kłamię, gdy mówię o przeżyciach mojej matki w Auschwitz? Pan Morawiecki? Jaki?

Jerzy Owsiak: 126 373 804,34 złotych - tyle udało się zebrać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Premier Mateusz Morawiecki o Marcu '68: Powinien być dla Polaków powodem do dumy, nie do wstydu

Mgr Zbigniew Ziobro: Do Krajowej Rady Sądownictwa wprowadziliśmy  'tlen demokracji i nowe standardy"

Prof. Jadwiga Staniszkis: jestem rozczarowana Mateuszem Morawieckim  "trochę brakuje mu osobowości".

Prof. Tokarska-Bakir: pogrom kielecki nie wziął się z ubeckiej prowokacji. Odnalazłam wiele wstrząsających relacji


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Trzeba nie lada bezczelności i chamstwa, żeby dokonać tego na co ważył się PiS –owski dziennikarz Cezary Gmyz. W skandalicznych słowach skomentował na Twitterze wypowiedź 93-letniego prof. Ryszarda Krasnodębskiego, który na uroczystościach w Politechnice Wrocławskiej, nie odebrawszy przyznanego mu za zasługi złotego medalu „Wrocław z Wdzięcznością”, w geście protestu po przemówieniu szefa rządu, opuścił salę. – „On nie wie, co mówi! Nie będzie mnie uczył historii po nowemu! To skandal” – powiedział wyprowadzony z równowagi prof. Ryszard Krasnodębski. 93-letni naukowiec, były żołnierz AK, uczestnik Marca ’68 na Politechnice Wrocławskiej na znak protestu wyszedł z sali po przemówieniu Mateusza Morawieckiego.

Nie znamy wyroków historii. Beata Szydło też nie zna. Czy będzie zapamiętana z „sukcesu” 1:27 w walce z rodakiem Donaldem Tuskiem, czy z wypadku samochodowego w Oświęcimiu 10 lutego ubiegłego roku? Jednakże dla mnie pozostanie potwierdzeniem spostrzeżenia Włodzimierza Lenina, iż państwie prawa i sprawiedliwości komunizmu może rządzić kucharka. W komunie do tego ewenementu nie doszło, Nadieżdę Krupską ubiegł Józef Stalin, ale doszło do tego w Polsce. Jarosław Kaczyński nie chciał ubiec Szydło, która potwierdza regułę, iż osoby bez kompetencji w jakiejkolwiek dziedzinie mogą dać się wszystkim we znaki, jednak z chwilą zniknięcia stają się obojętne. Zapominamy o nich z westchnieniem ulgi: och, jak fajnie, że ich zasłużenie już nie ma na agendzie publicznej.
Porady, Listy, Komunikaty

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Nieruchomości:

Od 1 do 4 marca w Szklarskiej Porębie odbyły się XXXV Jubileuszowe Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury,

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań zaprasza do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskich Dniach Praktyk Prawniczych,