Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Debiut literacki aplikantki adwokackiej

Debiut literacki aplikantki adwokackiej

„Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” to debiut literacki Weroniki Murek, aplikantki adwokackiej z izby katowickiej. Książka spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem krytyków i czytelników. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne. „Witajcie w świecie nieokiełznanej wyobraźni i nieskrępowanej swobody literackiej. Oto bohaterowie z piekła
rodem, balansujący na granicy jawy i snu, życia i śmierci. Kasztaniarz i kosmonauta, trumna z generałem Sikorskim i przygłucha Matka Boska w blasku telewizora dziergająca Jezusowe skarpety. W oszalałym świecie nikogo nie dziwi podwieczorek zapoznawczy dla zmarłych ani teatrzyk oświaty sanitarnej. Weronika Murek niczym nadworny kuglarz słowa miesza style literackie i zwodzi zmysły czytelnika.
Doskonała odskocznia od szarości dnia powszedniego” – tak Wydawnictwo Czarne zachęca do lektury książki, która została okrzyknięta najciekawszym od lat debiutem. Autorka chwalona jest za język, styl i surrealizm. Autorka jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, aplikantką adwokacką. Zajmuje się także recenzjami teatralnymi. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.

Sprawdź także

Guma do żucia w mrowisku

Bajeczni Adwokaci ruszają do szkół 1 czerwca Z drugą edycją akcji „Bajeczni Adwokaci” ruszamy 1 …