Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Dla kogo plac Piłsudskiego?

Dla kogo plac Piłsudskiego?

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że wojewoda mazowiecki rażąco naruszył prawo, gdyż od roku nie podjął decyzji w sprawie wniosku ratusza ws. przekazania placu powiatowi warszawskiemu. Sąd wyznaczył wojewodzie termin dwóch miesięcy na podjęcie decyzji.

Plac Piłsudskiego od końca 2017 roku pozostaje terenem zamkniętym (East News)

„Sąd uznał, że zaistniała w sprawie bezczynność miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa. O rażącym naruszeniu można mówić, gdy zwłoka w załatwieniu sprawy jest znaczna i jest efektem działań (zaniechań) organów, które można zinterpretować jako unikanie podejmowania rozstrzygnięcia bądź lekceważenie praw stron” – czytamy w uzasadnieniu.

Warszawski ratusz złożył wniosek do WSA rok temu, gdy wojewoda ustanowił plac Piłsudskiego terenem zamkniętym. Z powodu tej decyzji prezydent Warszawy nie może ustanowić planu miejscowego zagospodarowania, ani wydać pozwolenia na budowę.

    Do sprawy pl. Piłsudskiego zgryźliwie odniósł się Władysław Frasyniuk. Były działacz opozycji zaproponował, by nazwać plac imieniem Lecha Wałęsy, na złość zwolennikom PiS.

Sprawdź także

Pandemia a ciąża i porody

W publicznych szpitalach w czasie pandemii nie są przestrzegane prawa kobiet rodzących – wynika z …