Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Dla pracowników i pracodawców

Dla pracowników i pracodawców

Jak otworzyć Niebieski Parasol? Już po raz drugi samorząd radców prawnych organizuje akcję ?Niebieski parasol? polegającą na udzielaniu bezpłatnych informacji prawnych wszystkim potrzebującym. W tym roku radcy prawni zapraszają wszystkich zainteresowanych prawem pracy; w tym również kwestiami mobbingu czy dyskryminacji ze względu na płeć i wiek.

Informacje udzielane będą zarówno pracownikom jak i pracodawcom. Akcja trwać będzie od 19 do 23 kwietnia . Z badań, które dla Krajowej Izby Radców Prawnych zostały przeprowadzone przez OBOP wynika, że jedynie 14 proc. Polaków ? w ostatnich pięciu latach – konsultowało się z prawnikami. Tylko 1 proc. badanych wskazało, że przeszkodą dla kontaktów z prawnikiem są wysokie ceny porad. Pozostali badani twierdzili, że nie mieli takiej potrzeby. Duże zainteresowanie ubiegłoroczną akcja samorządu radców prawnych ?Niebieski parasol? świadczy jednak o ogromnym zapotrzebowaniu społeczeństwa na rzetelne porady prawne.
Przez cały tydzień od 20 do 25 kwietnia , w 33 miastach Polski około 600 radców prawnych i aplikantów udzielało porad prawnych wszystkim potrzebującym. Choć akcja ?Niebieski Parasol? skierowana była głównie do konsumentów, to jednak udzielano także porad m. in. z zakresu prawa spółdzielczego, lokalowego, gospodarki nieruchomościami i ksiąg wieczystych. W Poznaniu z bezpłatnych porad w ramach akcji ?Niebieski Parasol” można korzystać od wtorku 19 kwietnia do piątku 23 kwietnia w godzinach od 15 do 18 w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu przy ulicy Chwaliszewo 69.

Sprawdź także

Ślepym pozwem w hejterów

Marcin Wiącek na konferencji poświęconej przestępstwom z nienawiści Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek wziął udział …