Strona główna / Listy / Dla prawników o Nadziei

Dla prawników o Nadziei

Naczelna Rada Adwokacka zaprasza na rozważania adwentowe o Nadziei, które wygłosi o. prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski OP 18 i 19 grudnia br. Będą one dostępne na kanale Youtube i profilu facebookowym Adwokatury.

Pomysł i realizacja autorstwa adw. Stanisława Kłysa.

Rozważaniom, głoszonym przez o. prof. Kłoczowskiego, towarzyszyć będzie słowo poety Adama Zagajewskiego oraz oprawa muzyczna.

Przed świętami Wielkanocy NRA zorganizowała – również dzięki pomysłowi i realizacji adw. Kłysa – rekolekcje online. Cieszyły się one dużą popularnością, trzy nagrania mają w sumie kilka tysięcy odsłon na kanale YouTube. 

(zobacz pierwszy dzień rekolekcji wielkanocnych z kwietnia 2020 r.)

(zobacz drugi dzień rekolekcji wielkanocnych z kwietnia 2020 r.)

(zobacz trzeci dzień rekolekcji wielkanocnych z kwietnia 2020 r.)

Ojciec prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski – dominikanin, znany oraz ceniony kaznodzieja i publicysta, filozof religii, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej. Jest autorem kilku książek, m.in. Dróg człowieka mistycznego, oraz niezliczonej ilości publikacji. W 2014 r. otrzymał tytuł Mistrza Świętej Teologii – honorowy i najwyższy tytuł naukowy w Zakonie Kaznodziejskim. W czerwcu 2018 r. przyjął odznaczenie „Adwokatura Zasłużonym”.

Adam Zagajewski – urodzony w 1945 roku we Lwowie poeta i eseista. Studiował psychologię i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat mieszkał na Zachodzie, we Francji i w Stanach Zjednoczonych, gdzie prowadził zajęcia na uniwersytetach w Houston i w Chicago. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej 4 lutego 2020 roku jednogłośnie postanowiło przyznać Adamowi Zagajewskiemu adwokackie odznaczenie – „Adwokatura Zasłużonym”. „Jak nikt potrafi Pan w pięknej poetyckiej formie mówić nie tylko o humanizmie, ale o potrzebie obrony prawa, które jest niezbywalną częścią obrony przed bezprawiem, dyktaturą upudrowaną jedynie pozorami demokracji, a w istocie kryjącą w sobie wszelkie cechy zniewolenia drugiego człowieka.” – czytamy w uzasadneiniu

Sprawdź także

Konkurs na szefa KSSiP

Kandydaci na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Dziś (26 lutego 2024 br.) poznaliśmy …