Strona główna / Szczypta soli / Doda bez kajdanek

Doda bez kajdanek

Po zatrzymaniu Władysława Frasyniuka o godzinie 6 rano w jego mieszkaniu i zakuciu go w kajdanki z rękoma do tyłu przewija się fala spekulacji czy policja postąpiła słusznie. Oni sami twierdzą, że tak, bo ich poczynianiami kieruje prawo i prokurator. Ponadto w każdym amerykańskim filmie przecież zakuwa się delikwenta z rękoma w tyle. No cóż Polska to nie USA, a filmy sensacyjne to nie kodeks postępowania karnego. Prawo ponoć jest równe dla każdego. Podobno. Doda, którą też policjanci dowozili na przesłuchanie nie została zakuta w kajdanki, być może dlatego, że policjanci mogli obejrzeć jej bieliznę. Opozycjonista to nie piosenkarka i karę musiał ponieść. W końcu po to przecież akcję sfilmowano, aby ją pokazać w PIS-owskiej telewizji.Sprawa ma jednak swój ciąg dalszy.
Adwokat Władysława Frasyniuka złożył w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy zażalenie ?na zastosowanie środka przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek zakładanych na ręce trzymane z tyłu? przez funkcjonariuszy stołecznej policji.
Piotr Schramm uznał, że było to nieuprawnione działanie wobec jego klienta i dlatego wniósł zażalenie. ? ?Każdy musi mieć prawo do stosownego środka odwoławczego. Prawa i wolności muszą przysługiwać, rzeczywiście i realnie, każdemu z Nas? ? napisał adwokat na Facebooku. Schramm przypuszcza, że skarga nie zostanie rozpatrzona. Już wcześniej zapowiadał, że skieruje sprawę do Trybunału w Strasburgu.
? ?Art. 13 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka wskazuje, że każdy, czyje prawa i wolności zawarte w konwencji zostały naruszone, ma prawo do skutecznego środka odwoławczego do właściwego organu państwowego także wówczas, gdy naruszenia dokonały osoby wykonujące swoje funkcje urzędowe? ? powiedział wp.pl Schramm.
Magda Dobrzańska-Frasyniuk twierdzi, że nie robią tego tylko dla siebie. ? ?Wobec wielu obywateli toczą się lub będę toczyć się postępowania w sprawach politycznych. Wobec wszystkich tych obywateli policja bezzasadnie używa lub będzie używać kajdanek jako narzędzia presji. Te właśnie powody przekonały Władka do podjęcia kroków prawnych, aby polski obywatel miał równe prawa w sporze z policją i organami ścigania? ? napisała m.in. żona Władysława Frasyniuka na Facebooku.

Sprawdź także

Ilu mamy bezdomnych?

Ogólnopolskie liczenie osób w kryzysie bezdomności. Rzecznik pyta MRPiPS o szczegóły W nocy z 28 …