Strona główna / Aktualności / Drzewo Wolności AI

Drzewo Wolności AI

Szkoda, że happeningi Amnesty International odbywają się najczęściej tylko w Warszawie.Właśnie w stolicy RP, Amnesty International organizuje w sobotę 14 maja happening, w trakcie którego każdy, kto wyrazi swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka sprawi, że symboliczne Drzewo Praw Człowieka zakwitnie w centrum Warszawy. Akcja dotyczy problemu ubóstwa i łamania praw człowieka w zanieczyszczonym przez przemysł naftowy regionie Delty Nigru. Happening rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu Zamkowym w Warszawie. Będzie można podpisać się pod petycją lub wysłać pocztówkę z apelem do prezydenta Nigerii o zaangażowanie w oczyszczenie Delty Nigru, wprowadzenie przepisów regulujących działalność korporacji w regionie oraz konsultowanie ich z mieszkańcami.
Wieczorem planowane jest wyświetlenie pokazu zdjęć. Akcja potrwa do północy. W przemysł naftowy w Delcie Nigru zaangażowany jest zarówno rząd Nigerii, jak i podmioty zależne od międzynarodowych korporacji, między innymi Royal Dutch Shell.
Amnesty International już od 50 lat działa na rzecz praw człowieka na całym świecie. Od maja do grudnia 2011 roku trwa kampania AI@50, podczas której Amnesty International podejmować będzie m. in. temat odpowiedzialności korporacji.

Sprawdź także

PAD-aleć blokuje NSA

Prezydent chce, by TK zbadał, czy NSA może oceniać ważność prezydenckich powołań sędziowskich We wniosku …