Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Duch średniowiecza w kk

Duch średniowiecza w kk

Te są przepisy rodem ze średniowiecza, kiedy cesarz lub król miał nakaz ochrony Boga przed obrazoburstwem – tak o art. 196 Kodeksu karnego o obrazie uczuć religijnych mówił w TOK FM Krzysztof Śmiszek z Wiosny.

Wiosna złoży na jesieni projekt nowelizacji Kodeksu karnego znoszącej art. 196 dot. obrazy uczuć religijnych – tak, by w Polsce nikt już nie był ścigany dlatego, że jacyś talibowie próbują na tym zbijać kapitał religijny czy polityczny – mówił we wtorek w Bielsku-Białej lider Wiosny Robert Biedroń. To pokłosie sprawy zatrzymania Elżbiety Podleśnej. Aktywistka kilka godzin spędziła na komisariacie i usłyszała zarzut profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej pokazanej w tęczowej aureoli. Kobieta nie przyznała się do winy.

  • Te są przepisy rodem ze średniowiecza, kiedy cesarz lub król miał nakaz ochrony Boga przed obrazoburstwem – mówił w Wywiadzie Politycznym TOK FM Krzysztof Śmiszek, jedynka Wiosny do Parlamentu Europejskiego z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Jak dodawał, obecnie „mamy zupełnie inną filozofię działania państwa”. Według Śmiszka przepis o obrazie uczuć religijnych godzi w standardy ochrony praw człowieka. – Za słowa nie powinno się iść do więzienia. Ten przepis musi zostać usunięty – udowadniał polityk Wiosny i wskazywał, że „inne przepisy w wystarczający sposób chronią Polaków”. Więcej na portalu Radio Tok FM

Sprawdź także

PAD-aleć uzurpator?

Pytanie o legalność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta RP skierował do prezes Sądu Najwyższego krakowski …