Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Dyskryminacja w Nielbie Wągrowiec

Dyskryminacja w Nielbie Wągrowiec

Zawodnik drużyny piłki nożnej Nielby Wągrowiec, Abraham Loliga został pobity przez kolegę z drużyny Pawła I. Obywatel Burkina- Faso przez rok grał w Warcie Poznań ( nota bene razem z Pawłem I). Kiedy obaj zaczęli grać podczas tej rundy rozgrywek w barwach Nielby, doszło do rasistowskiego incydentu. Zawodnik został pobity na stacji benzynowej w Skokach. Na razie lekarz wystawił Lolize zwolnienie na siedem dni. O pobiciu została zawiadomiona policja i prokuratura. Loliga złożył obszerne zeznania. Obdukcja wykazała pobicie, w tym poważne naruszenie szczeki w wyniku czego doszło do obluzowania zębów. Po incydencie Loliga był cały zakrwawiony a jego odzież poszarpana, długi czas narzekał na potworny ból głowy.
Loliga podkreśla, że podczas gry w Warcie nie miał żadnych konfliktów z Pawłem I. Do złośliwości zaczęło dochodzić podczas treningów i gry w Nielbie. Czy podłożem pobicia były rzeczywiście rasistowskie pobudki, a wiele na to wskazuje ? przede wszystkim epitety, jakimi Pawł I obrzucał zawodnika z Burkina – Faso, ustali zapewne wszczęte w tej sprawie postępowanie karne. Czekamy także na stosowne decyzje OZPN w Poznaniu.

Sprawdź także

Nareszcie Rzecznik dzieci

Monika Horna-Cieślak została powołana przez Sejm na stanowisko Rzeczniczki Praw Dziecka. Zdecydowała o tym bezwzględna …