Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Dyżury komorników dla kobiet

Dyżury komorników dla kobiet

Krajowa Rada Komornicza we współpracy z izbami komorniczymi aktywnie angażuje się w Międzynarodową kampanię ?16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć?. 7 grudnia br. w wybranych siedzibach izb i kancelarii komorniczych w całej Polsce zorganizowane zostaną dyżury. Specjaliści udzielać będą bezpłatnych informacji w ramach walki z przemocąekonomiczną, która polega między innymi na niepłaceniu alimentów. Akcja skierowana jest głównie do kobiet, a jej celem jest uświadomienie możliwości egzekwowania należnych im środków finansowych. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w 2010 roku kobiety stanowiły 70% ofiar przemocy ekonomicznej, a jej sprawcami w 68% byli mężczyźni. Natomiast w 2014 roku odsetek osób, które doświadczyły w swoim życiu przemocy ekonomicznej wynosił 4,3% (w 2010 roku ? 8,8%). Jednocześnie, stosowanie przemocy ekonomicznej deklarowało 4,2% mężczyzn, a w 2010 roku ? 5,6%.
Bezpłatne porady będą udzielane wszystkim chętnym w wybranych kancelariach komorniczych w całej Polsce. Każda osoba, która jest zainteresowana uzyskaniem praktycznych informacji będzie mogła również zadzwonić na infolinię i skonsultować swoją sprawę ze specjalistą. Nr infolinii ? (22) 299 87 77.

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …