Strona główna / Aktualności / Dzień Flagi 2012 i Puchar Wojewody

Dzień Flagi 2012 i Puchar Wojewody

Majowy weekend w Poznaniu znów upłynie pod znakiem biało-czerwonej… z okazji Dnia Flagi, podczas Flagowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wojewody Wielkopolskiego zaprezentowana zostanie gigantyczna, 2,4-metrowa futbolówka w barwach narodowych. 2 maja, w samo południe na boisko przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego wbiegną drużyny:z poznańskich szkółek piłkarskich: Warty Poznań, Akademii Reissa, Szkółki Młodego Piłkarza ?Wichniarek? oraz reprezentacja Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2.
Jedenastolatkowie walczyć będą o Puchar Wojewody w strojach reprezentacji Hiszpanii, Irlandii, Chorwacji i Włoch, czyli grupy C Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Nim rozgrywki wyłonią finalistów, na murawie boiska pojawi się olbrzymia biało-czerwona futbolówka, którą piłkarze i uczestnicy święta przeprowadzą krótką rozgrzewkę z ambasadorem Poznania Miasta – Gospodarza UEFA EURO 2012 Bartoszem Bosackim.
W rolę bramkarza wcieli się wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Na wszystkich ? jak co roku ? czekać będą biało-czerwone upominki i wyjątkowo słodkie, biało-czerwone lizaki.
Z okazji 2 maja fasadę Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego ozdobi flaga narodowa o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Dzień Flagi, najmłodsze z polskich świąt państwowych, odbywa się na niewiele ponad miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.
Jest okazją do zamanifestowania przywiązania do barw i symboli narodowych, tym bardziej, że piłka nożna jak żadna inna dyscyplina wyzwala potężną dawkę emocji i patriotyzmu. W oczekiwaniu na Euro 2012 pokażmy jak ważnym symbolem jest dla nas polska flaga. Z radością wywieśmy ją 2 maja! ? apeluje wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Sprawdź także

Świadkowie „Pegasusa”

Zespół został powołany w ramach Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji …