Europejski Dzień Prawnika 2024
- Europejski Dzień Prawnika obchodzimy, jak co roku 25 października.
- W tym roku Naczelna Rada Adwokacka wraz z Komisją Doskonalenia Zawodowego NRA organizują tego dnia szkolenie pt. Komunikacja z dzieckiem, w tym z dzieckiem z niepełnosprawnościami, dzieckiem o złożonych potrzebach w komunikowaniu się.
Europejski Dzień Prawnika organizowany jest przez Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) we wszystkich krajach członkowskich od 2014 roku. Jego celem jest promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, propagowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego.
Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy Council of Bars and Law Societies of Europe / Conseil des barreaux européens. Stowarzyszenie założone zostało w 1960 r. CCBE jest uznawane za głos europejskiego zawodu prawniczego, reprezentujący za pośrednictwem swoich członków ponad milion europejskich prawników. Członkostwo w CCBE obejmuje adwokatury i stowarzyszenia prawnicze z 45 krajów z Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i szerzej pojętej Europy. Organizacja składa się z 32 pełnych członków, trzech członków stowarzyszonych i dziesięciu państw–obserwatorów. CCBE reprezentuje europejskie adwokatury i stowarzyszenia prawnicze przed instytucjami europejskimi i organizacjami międzynarodowymi. Misją CCBE są kwestie związane z regulacją zawodu prawnika, obroną rządów prawa, praw człowieka i wartości demokratycznych. Obszary szczególnej troski obejmują prawo dostępu do wymiaru sprawiedliwości, cyfryzację procesów sądowych, rozwój praworządności i ochronę klienta. http://www.ccbe.eu/
Szkolenie poprowadzi dr Teresa Panas.
Psycholog kliniczny, nauczyciel akademicki, nauczyciel dyplomowany, mediator sądowy, terapeuta systemowy rodzin Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Posiada ukończone studia podyplomowe z zakresu podejścia systemowego w terapii rodzin zorganizowane przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii; studia podyplomowe „Menedżer projektów badawczych” WSEI w Lublinie; dyplom pierwszego stopnia specjalizacji z psychologii klinicznej; certyfikat z mediacji rodzinnych, cywilnych wydany przez Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie; s topień Nauczyciela Dyplomowanego. Posiada doświadczenie kliniczne oraz terapeutyczne w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Praca w obszarze trenerskim, szkoleniowym z nauczycielami, pedagogami, psychologami, kuratorami sądowymi, aplikantami adwokackimi, lekarzami. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego od 1981r. W latach 2018-2022 Przewodnicząca PTP. Członkini Narodowego Komitetu Europejskiego Certyfikatu Psychologa EuroPsy. Członkini Komisji Ekspertów ds. Ochrony Zdrowia Psychicznego przy Rzeczniku Praw Obywatelskich
Szkolenie zostanie przeprowadzone na platformie ClickMeeting w czasie rzeczywistym, a nagranie udostępnione na e-palestrze.